poyrazoğlu otomotiv etiler

Barodan şiddete sert tepki

Denizli Barosu, Mardin’de iki avukatın takip ettikleri davanın karşı tarafı tarafından darp edilip bıçaklanmasına ve Bursa Barosu avukatlarından Fesih Demir’in polis tarafından darp edilmesine sert tepki gösterdi. 

21-09-2019 14:42

Konuyla ilgili yazılı açıklama yapan Denizli Barosu Başkanı Müjdat İlhan, 17 Eylül Salı akşamı Mardin Barosu üyesi iki avukatın takip ettikleri bir dosyada davanın karşı tarafı olan kalabalık bir grup tarafından evlerinin önünde darp edildiğini, avukat İbrahim Dündar’ın  bıçakla yaralandığını,  avukat Özlem Dündar ve annesinin saldırıya uğradığını, 15 Eylül Pazar günü Bursa Barosu üyesi avukat Fesih Demir’in  genel trafik uygulaması yapan polislerin işlemini hukuksuz bulduğu için hakaret ve tehditlere maruz kalıp,  polisler tarafından darp edildiğini vurgulayarak, yapılan saldırıları kınadıklarını söyledi. 

Avukatlara yönelik baskı ve saldırıların sistematik bir şekilde arttığını dile getiren İlhan, “ Yargının bağımsız gücü olan avukatlık mesleğine yapılmış saldırıları her gün yeni bir haberle öğreniyoruz. Yapılan saldırılar sadece adı geçen meslektaşlarımıza değil, savunma mesleğine, barolarımıza ve tüm meslektaşlarımıza yapılmıştır.  Unutulmamalıdır ki;  bir gün herkesin savunulmaya, bir avukata ihtiyacı olacaktır. Mesleğimize ve meslektaşlarımıza karşı yapılan saldırıların artık sona ermesi dileğiyle, avukatlara yönelik saldırıları ve şiddeti kabullenmeyeceğimizi, bu konudaki mücadelemizden vazgeçmeyeceğimizi, sürecin takipçisi olacağımızı ve meslektaşlarımızın yanında olduğumuzu kamuoyuna duyururuz” dedi.

Haber Merkezi

YORUM YAZ
BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
Okur yorumları, kişilerin kendi görüşleridir. Bu yorumlardan sorumlu değildir.
YORUM YAZ - Barodan şiddete sert tepki
FOTO GALERİ Tümünü Gör
VİDEO GALERİ Tümünü Gör