poyrazoğlu otomotiv etiler

Baro’da anlamlı sergi

Denizli Barosu’nda ülkemizin kurucusu büyük önder Mustafa Kemal Atatürk’ün yayınlanmamış fotoğraflarından oluşan  Bir Önder Bir Deha Bir İnsan fotoğraf sergisi açıldı. Serginin açılışını yapan  Türkiye Barolar Birliği  Başkan Metin Feyzioğlu, “Böylesine güzel bir sergiyi kendi binamızda açmaktan mutluluk duyuyorum” diye konuştu.

14-05-2018 16:57

Fatih Özdemir’in hazırlamış olduğu ‘Bir Önder Bir Deha Bir İnsan’ isimli Mustafa Kemal Atatürk’ün özel fotoğraflarından oluşan fotoğraf sergisi Denizli Barosu’nda açıldı. Sergi açılışına TBB Başkanı Metin Feyzioğlu, Denizli Baro Başkanı Müjdat İlhan, Cumhuriyet Halk Partisi Denizli Milletvekili Kazım Arslan ve avukatlar katıldı. Türkiye Barolar Birliği Başkanı (TBB) Metin Feyzioğlu, nadide eserlerin bulunduğu sergiyi açmaktan mutluluk duyduğunu dile getirdi.

Feyzioğlu, sergideki fotoğrafların Atatürk’ün özel fotoğrafları olduğuna dikkat çekerek, “Buradaki fotoğrafların hepsinde hikayeleri görebiliyorsunuz. Bir fotoğrafta, bazı kişilerin diktatörlükle suçladığı Mustafa Kemal’in, bir vatandaşın dilekçesini alıp, ilgili bürokratına talimatını görüyorsunuz. Vatandaşın sorunu ile ilgilenmiş, vatandaşa çözüm olmuş. Öyle bir ‘İnsan’dı” diye konuştu. 


Kurdele kesiminin ardından Fatih Özdemir’in anlatımları ile sergi fotoğraflı gezildi.
Sergi açılışının ardından, avukatlık mesleğinde 40. ve 50. yılını dolduran duayen avukatlara düzenlenen törenle Onur Plaketi verildi.
Haber Merkezi
 

YORUM YAZ
BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
Okur yorumları, kişilerin kendi görüşleridir. Bu yorumlardan sorumlu değildir.
YORUM YAZ - Baro’da anlamlı sergi
FOTO GALERİ Tümünü Gör
VİDEO GALERİ Tümünü Gör