poyrazoğlu otomotiv
25 Mayıs 2019 Cumartesi

Balık ihracatında hedef 1 milyar dolar

Tarım ve Orman Bakanlığı Balıkçılık ve Su Ürünleri Genel Müdürü Dr. Mustafa Altuğ Atalay, Denizli’ye gelerek  su ürünleri sektör temsilcileri ve alabalık üreticileri ile buluştu. 

04-01-2019 12:35

Denizli İl Tarım ve Orman Müdürlüğü’nde düzenlenen toplantıda su ürünleri sektör temsilcileri ve alabalık üreticileriyle değerlendirme yapan Balıkçılık ve Su Ürünleri Genel Müdürü Dr. Mustafa Altuğ Atalay, hedeflerinin balık ve su ürünleri ihracatını 1 milyar dolara çıkarmak olduğunu söyledi. Toplanın açılışında konuşan Denizli İl Tarım ve Orman Müdürü Yılmaz Erkaya, “Ülkemizde denizi olmayan ama su ürünleri sektöründe söz sahibi olan Denizli’miz için önemli bir değerlendirme toplantısı olacak” dedi.

Denizli’nin Ankara’dan bakıldığında tarımsal üretim ve balıkçılık bakımından önemli bir şehir olduğunu belirten Atalay, “Ülkemizin balık ihracatında hedefi olan 1 milyar dolara yaklaştık. Bu hedefin gerçekleştirilmesinde Denizli’nin balıkçılık sektörünün önemli bir payı bulunmaktadır. Sizlere hizmet makamında olan bizlerde siz değerli sektör temsilcilerimizin sıkıntılarını çözmek için elimizden ne geliyorsa yapmaya hazırız “ dedi.

Su ürünleri sektörünün son dönemlerde giderek önem kazandığının altını çizen  Atalay, “İnsanoğlunun en önemli protein kaynaklarından biri olan balık, ülkemizde kaliteli bir besin maddesi olduğunun yeni yeni anlaşılmaya başlamasıyla beraber bu sektörün gelişiminde önemli bir ivme yakalanmış, ihracat kapısı da bularak önemli bir sektör haline gelmiştir’’ diyerek konuşmasını tamamladı. Atalay, toplantı süresince üreticiler ve sektör temsilcilerini tek tek dinleyerek notlar aldı, sektörle ilgili görüş alışverişinde bulundu.

Haber Merkezi

YORUM YAZ
BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
Okur yorumları, kişilerin kendi görüşleridir. Bu yorumlardan sorumlu değildir.
YORUM YAZ - Balık ihracatında hedef 1 milyar dolar
FOTO GALERİ Tümünü Gör
VİDEO GALERİ Tümünü Gör