Balık fiyatları yerinde saydı

Denizli'de, Ramazan ayında balık fiyatları yerinde saydı. Kış aylarında olduğu gibi fiyatların düşük olduğunu söyleyen balıkçı esnafı vatandaşların Ramazan ayında balığa olan ilgisinden ise memnun olduklarını ifade etti.  

03-06-2019 10:08

Av yasağının ardından hava sıcaklıkları ve Ramazan ayına rağmen balık satışları, balıkhali esnafını sevindirdi. Balıkçı esnafı Ramazan ayında fiyatların kış ayları tarifesi üzerinden olması nedeniyle satışların iyi olduğunu ifade etti.Hal esnaflarından Ahmet Kılıç, en çok tercih edilen balık türlerinden birisi olan hamside sezonun iyi geçtiğini vurgularken,  sıcaklarla birlikte en çok büyük balıkların tercih ettiğini dile getirdi. 

 “İstavrit 15 TL’den satılıyor” 

Sezonda bolluk olduğu için fiyatlarının düşük olduğunu dile getiren esnaf Recep Er ise, “Fiyatlarda yüzde 20-30 arasında düşüş var. Normalinde artması gerekir. Ama sezonda bolluk oldu.Şuan  sardalyanın dönemindeyiz.Lezzetli olur. Küçük diye tabir edilen hamsi, sardalya, istvrit balıklarının fiyatı 15 ile 20 liradan başlıyor. Büyük diye tabir ettiğimiz balıklar çipura, levrek, palamut 25 liradan satışa sunuyoruz. Palamut 20 lira 25 lira aralığında. Genel olarak palamut, levrek ise, 35 lira ile 45 liraya arasında fiyatları değişiyor” diye konuştu. İHA

YORUM YAZ
BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
Okur yorumları, kişilerin kendi görüşleridir. Bu yorumlardan sorumlu değildir.
YORUM YAZ - Balık fiyatları yerinde saydı
FOTO GALERİ Tümünü Gör
VİDEO GALERİ Tümünü Gör