poyrazoğlu otomotiv etiler
23 Şubat 2019 Cumartesi

Baklan'a altyapı ve arıtma tesisi 

Büyükşehir Belediyesi,  modern atık su arıtma tesisi kurduğu ilçelere Baklan'ı da dahil ediyor. Baklan Merkez Atıksu Arıtma Tesisi inşaatına başlayan DESKİ, ilçenin alt yapısını da yeniden inşa ediyor.

11-07-2018 16:21

Denizli'nin ‘Büyükşehir’ statüsü kazanmasının ardından kent genelinde hizmet vermeye başlayan Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (DESKİ) Genel Müdürlüğü, Baklan ilçesinde bir süre önce başladığı alt yapı çalışmalarını tüm hızıyla sürdürüyor. Bu kapsamda ilçeye yapılacak 40 bin metre kanalizasyon hattı, 37 bin  metre içme suyu hattı ve 13 bin  metre yağmur suyu hattı döşeme çalışması sürüyor. DESKİ ayrıca ilçeye 500 metreküplük içme suyu deposu yapacak. 

DESKİ bunların yanı sıra projesini tamamladığı Baklan Merkez Atıksu Arıtma Tesisi inşasına da bir süre önce başladı. 7 bin 865 kişilik kapasitesi olan, iki kademede yapılacak evsel nitelikli ileri biyolojik atık su arıtma tesisi günde ortalama 1.400 metreküpten fazla suyu arıtacak. 5 bin 500 metrekare alanda inşa edilecek Baklan Merkez Atıksu Arıtma Tesisi, ilk etapta 3 bin 100 kişilik olacak. 

Kısa sürede tamamlanacak

Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, DESKİ'nin sadece şehir merkezinde değil, 19 ilçe ve 622 mahallesinde gece gündüz demeden hizmetlerine devam ettiğini söyleyerek,  "Şehrimizin dört bir yanında vatandaşlarımızın ihtiyacı olan ne varsa yapmaya gayret ediyoruz. Baklan’ın en önemli ihtiyaçları arasında yer alan altyapısını ve atık su artıma tesisi ihtiyacını inşallah en kısa sürede gidereceğiz" dedi. 
Haber Merkezi
 

YORUM YAZ
BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
Okur yorumları, kişilerin kendi görüşleridir. Bu yorumlardan sorumlu değildir.
YORUM YAZ - Baklan'a altyapı ve arıtma tesisi 
FOTO GALERİ Tümünü Gör
VİDEO GALERİ Tümünü Gör