etiler poyrazoğlu otomotiv
19 Haziran 2019 Çarşamba

“Bakıcısı TV olan çocuğu hayatı film olur”

Denizli’de bir özel eğitim kurumu tarafından düzenlenen “Bakıcısı TV olan çocuğun hayatı film olur” başlıklı seminere konuşmacı olarak katılan Kişisel Gelişim ve Eğitim Danışmanı Halil Turan, “TV’ye teslim edeceğiz, bu da onları bekleyen birçok felaketi göze almamız anlamına gelir” dedi. 

11-01-2019 10:53

Denizli’de  bir özel eğitim kurumu tarafından düzenlenen ”Bakıcısı TV olan çocuğun hayatı film olur” başlıklı eğitim semineri yoğun katılımla gerçekleştirildi. Denizli Merkezefendi Kültür Merkezinde yapılan seminere konuşmacı olarak katılan Kişisel Gelişim ve Eğitim Danışmanı Halil Turan,  “Bizler çocuklarınızla doğru ve sürekli iletişim kurmazsanız, onların derdini dinlemezseniz, zihinlerini rahatlatmazsanız, TV’ye teslim edeceğiz, bu da onları bekleyen birçok felaketi göze almamız anlamına gelir” dedi.

TV’den yayılan ışınlardan dolayı Melatonin salgılamasının önlendiğini bunun da kansere yol açtığını belirten Turan, TV’nin zararlarını birkaç ana başlıkta toplayarak, “Otizmin, dikkat dağınıklığının, obezitenin, kanserin, cinayetlerin, boşanma vakalarının ve intiharların temeline indiğimizde TV, tablet ve telefonun olumsuz etkilerini çok net göreceğiz” diye konuştu. 

Yumurta tava örneği 

Turan, konuşmasına tava ve yumurta örneği ile devam etti. Turan,“Tavaya kırılan yumurta pişirilip yenildiğinde sağlığa faydalı olduğu kadar, uzun süre pişirilip değerlendirilmezse bozulacak, kokacak ve zararlı duruma gelecek. İşte çocukla iletişim koparıldıktan sonra onu toparlamaya, iyileştirmeye, değerlendirmeye almazsak o da hem kendisine hem topluma zararlı hale gelir” diyerek aile içi iletişimin önemini vurguladı.

Haber Merkezi 

YORUM YAZ
BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
Okur yorumları, kişilerin kendi görüşleridir. Bu yorumlardan sorumlu değildir.
YORUM YAZ - “Bakıcısı TV olan çocuğu hayatı film olur”
FOTO GALERİ Tümünü Gör
VİDEO GALERİ Tümünü Gör