poyrazoğlu otomotiv
23 Mayıs 2019 Perşembe

"Bağımsızlığımıza hiçbir alanda dokundurtmayız" 

Büyük Birlik Partisi Genel Başkanı Mustafa Destici, çeşitli ziyaretler için geldiği Denizli'de,  BBP İl Başkanlığında düzenlediği basın toplantısında gündemi değerlendirdi. Destici, "Hiç kimse Türk yargısının kararlarına karşı dışarıdan saygısızlık ve dayatma yapamaz. Talimat veremez” dedi. 

30-07-2018 16:12

Destici, Türkiye'nin terörle mücadelesinin sadece güvenlik boyutuyla sürmediğini, hukuk boyutunda da şu anda PKK, FETÖ ve DEAŞ gibi terör örgütlerine karşı yürütülen bir sürecin olduğunu bildirdi. Türkiye içinde de yabancı devlet vatandaşlarının bir takım görevler altında casusluk faaliyetlerinin yaptığını ve terör örgütlerine destek olduğunun açık şekilde gözüktüğünü aktaran Desteci Papaz Andrew Craig Brunson'ın da bunlardan bir tanesi olduğunu savundu.

Destici,  "Teröristlere, terörizme ve örgütlerine yaptığı destekler tespit edilmiş ve daha sonra da hakkında savcılık inceleme başlatmış.  Kendisine istinat edilen suçlarla ilgili de yargılaması tutuklu olarak devam etmekteydi. Bir kaç gün önce ev hapsine çıkartıldı. O gün ne hikmetse önce hem Amerika Başkanı'nın hem Başkan Yardımcısı'nın Türkiye'ye yönelik ekonomik anlamda tehdit sözleri geldi. Öncelikle herkesin şunu iyi bilmesi lazım ki;  bizim kendi iç problemlerimiz bizi ilgilendirir. Biz bunların çözümü noktasında gayret gösteririz. Ama başka bir ülkenin başkanı ya da yardımcısı veya yöneticisi bu konuda Türkiye'yi tehdit edemez. Türkiye'ye parmak sallayamaz. Türkiye'ye aba altından sopa gösteremez. Hiç kimse dışarıdan Türk yargısının kararlarına karşı saygısızlık ve dayatma yapamaz. Talimat veremez. Talimatla bir takım kararların alınması için Türkiye'ye ambargoyla tehdit edemez. Biz gerekiyorsa her türlü bedeli öderiz ama bağımsızlığımıza hiç bir alanda dokundurtmayız. Bunu da herkesin bilmezi lazım" diye konuştu. 

Destici, BBP olarak hukuk komisyonunun çalıştığını ve ekim ayında meclisin açıldığında partisinin vereceği ilk önergelerden bir tanesinin idam hakkında olacağını kaydetti.  
AA

YORUM YAZ
BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
Okur yorumları, kişilerin kendi görüşleridir. Bu yorumlardan sorumlu değildir.
YORUM YAZ - "Bağımsızlığımıza hiçbir alanda dokundurtmayız" 
FOTO GALERİ Tümünü Gör
VİDEO GALERİ Tümünü Gör