etiler poyrazoğlu otomotiv
20 Şubat 2020 Perşembe

Aydın Büyükşehir Belediye Meclisi üyeleri depremde zarar gören aileler için huzur haklarını bağışladı

Aydın Büyükşehir Belediye Meclisi,  eylül ayı oturumunda örnek bir karara imza attı. Meclis üyeleri Bozkurt’ta 8 Ağustos’ta yaşanan depremde evleri zarar gören ailelere  destek olmak için  huzur haklarını bağışları. Ayrıca ihtiyaç sahibi ailelerin desteklenmesi için de kampanya başlatıldı.

12-09-2019 11:46

Aydın Büyükşehir Belediyesi Meclisi'nden geçen 8 Ağustos'ta 6 şiddetindeki depremle sarsılan ve birçok evin kullanılamaz hale geldiği Denizli'nin Bozkurt Belediyesi'nde yaşayan ihtiyaç sahibi 100 aileye destek olmak için bir kampanya düzenlenmesi kararı çıktı. Aynı zamanda Aydın Büyükşehir Belediyesi'nden bu kampanyaya katkı sunma kararı çıkarken, meclis üyeleri de eylül ayı huzur haklarını depremzedelere bağışlama kararı aldı.

Bozkurt Belediye Başkanı Birsen Çelik, ilçede yaşanan depremde evleri zarar gören ve yardım alma olanakları olmayan aileler için Aydın Büyükşehir Belediyesi Meclisi'nde bir sunum yaptı. Depremde ilçedeki birçok evin zarar gördüğünü hatırlatan  Çelik, evleri oturulamaz durumdaki ailelerin  çadırlarda yaşadığını söyledi. Çadırlarda yaşamlarını sürdüren 100 ailenin herhangi bir destek alma imkânının olmadığının altını çizen Çelik, kış öncesi bu ailelere prefabrik ev temin etmek istediklerini belirtti.

Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu, komşu ildeki ailelere destek olmak istediklerinin altını çizip ulusal düzeyde bir kampanya düzenlenmesi için her türlü yardımı yapacaklarını söyledi. Kampanyaya ilk desteği vermek için yardım önergesi oy birliğiyle plan ve bütçe komisyonuna görüşülmek üzere gönderildi. Ayrıca ailelere ilk destek meclis üyelerinden gelirken, meclisten meclis üyelerinin eylül ayı huzur haklarının ailelere bağışlanması kararı çıktı. Başkan Çelik, ilçesi adına Başkan Çerçioğlu ve meclis üyelerine teşekkür etti. İHA

YORUM YAZ
BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
Okur yorumları, kişilerin kendi görüşleridir. Bu yorumlardan sorumlu değildir.
YORUM YAZ - Aydın Büyükşehir Belediye Meclisi üyeleri depremde zarar gören aileler için huzur haklarını bağışladı
FOTO GALERİ Tümünü Gör
VİDEO GALERİ Tümünü Gör