poyrazoğlu otomotiv etiler

Avustralyalı Sonia, Müslüman oldu

Denizli İl Müftülüğü’ne müracaat eden Avustralya vatandaşı Sonia Leanne Rowell, Kelime-i Şahadet getirerek Müslüman oldu.

24-05-2018 18:31

Kur'an-ı Kerim tilaveti ile başlayan ve duygulu anların yaşandığı merasimde, İl Müftü Yardımcısı Hasan Hüseyin Ortanca, Sonia Leanne Rowell'ya İslam'ın esaslarını anlattı.

Müftü Ortanca, Sonia Leanne Rowell’ya İslam dini ve Müslümanlık hakkında aydınlatıcı açıklamalar yaptıktan sonra ihtida merasimi yapıldı. İhtida Merasimi’ni İl Müftü Yardımcısı Ortanca gerçekleştirirken, Haytabey Camii  İmam Hatibi Mehmet Çoban, Caner Ayvaz, Ahmet Aykol, Selcan Kandemir ve Sevilay Tuğan şahitlik yaptı.

Müslüman olmak için İslamiyet’i iki yıldan beri araştırdığını ifade eden Sonia Leanne Rowell, kendi arzusuyla Kelime-i Şahadet getirerek Müslüman olmanın heyecanı ve mutluluğunu yaşadığını belirterek, “Müslüman olmak için İslamiyet’i iki yıldan beri araştırıyordum. Bu vesileyle Türkiye’de iki aydır yakından inceleme fırsatı buldum. İslamiyet’in diğer inanç mensuplarına gösterdiği saygı ve hoşgörüden dolayı Müslüman olmaya karar verdim” dedi. 

İl Müftü Yardımcısı Ortanca ise ihtida merasiminde, “Onbir ayın sultanı Ramazan ayında bir kardeşimizin Müslüman olmasına şahitlik etmemizden dolayı Rabbimize ne kadar şükretsek azdır. Sonia’nın ifade ettiği gibi, araştırmaları sonucunda Müslüman olması gösteriyor ki; hak din ve Allah katında tek din İslam’dır. Sonia kardeşimizi tebrik ediyorum. Kardeşimizin güzel dinimizi daha çok seveceğinden eminim” diye konuştu. 

Müslüman olan Sonia Leanne’ya İl Müftü Yardımcısı Ortanca, tarafından ihtida belgesinin yanı sıra Diyanet İşleri Başkanlığı’nın hazırladığı Kur’an-ı Kerim’in İngilizce meali hediye edildi.

 

YORUM YAZ
BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
Okur yorumları, kişilerin kendi görüşleridir. Bu yorumlardan sorumlu değildir.
YORUM YAZ - Avustralyalı Sonia, Müslüman oldu
FOTO GALERİ Tümünü Gör
VİDEO GALERİ Tümünü Gör