etiler poyrazoğlu otomotiv

Avustralya’dan gelip Denizli’de tüp mide ameliyatı oldu

Avustralya’da yaşayan 19 yaşındaki Yaren Acısulu, fazla kilolarından kurtulabilmek için 15 bin kilometre yolu göze alarak Denizli’ye geldi. Babası da 5 yıl önce tüp mide ameliyatı olan genç kız PAÜ Hastanesi’nde geçirdiği başarılı ameliyatın ardından ilk aşamada 20 kilo vererek Avustralya’ya döndü.

09-04-2019 11:26

Babası 5 yıl önce Pamukkale Üniversitesi Hastanesi’nde tüp mide ameliyatı olan 19 yaşındaki Yaren Acısulu, fazla kilolarından kurtulmak için sleeve gastrektomi  ameliyatı olmaya karar verdi. 120 kilo olan genç kız ameliyat için yaşadığı Avustralya’nın Melbourne kentinden Denizli’ye geldi. Fazla kilolarından kurtulmak için 15 bin kilometre yolu göze alan Yaren Acısulu, Pamukkale Üniversitesi Tıp Fakültesi Obezite ve Metabolik Cerrahi Bölümü’nde Doç.Dr. Onur Birsen yönetimindeki ekip tarafından ameliyat edildi. 

Ameliyatı gerçekleştiren Genel Cerrahi Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Doç. Dr. Onur Birsen, 19 yaşındaki Yaren Acısulu’nun Avustralya’nın Melbourne kentinden Denizli’ye gelip, PAÜ Hastanesi’nde “sleeve gastrektomi” olarak adlandırılan tüp mide ameliyatı olduğunu belirtti. Genç kızın çocukluğundan beri kilo problemi yaşadığını, uzun süredir diyet ve spor yapmasına rağmen kilo veremediğini kaydeden Birsen, “10 yıldır bu ameliyatları gerçekleştirmekteyiz. 1000’den fazla sleeve gastrektomi ameliyatı yaptık. Hastamızın ameliyatını başarılı bir şekilde gerçekleştirdik. Bir yıal gibi kısa bir sürede fazla kilolarından kurtulabilecek. Yaren’in babasına da 5 yıl önce tüp  mide ameliyatı yapmıştık” dedi. 

Birsen, genç kızın ameliyatın ardından 3 gün takip edildikten sonra taburcu edildiğini, Sağlık Turizmi sertikası aldıktan sonra yurt dışından gelen hasta sayısında artış olduğunu sözlerine ekledi.

Haber Merkezi

YORUM YAZ
BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
Okur yorumları, kişilerin kendi görüşleridir. Bu yorumlardan sorumlu değildir.
YORUM YAZ - Avustralya’dan gelip Denizli’de tüp mide ameliyatı oldu
FOTO GALERİ Tümünü Gör
VİDEO GALERİ Tümünü Gör