etiler poyrazoğlu otomotiv
21 Ağustos 2019 Çarşamba

Avrupa’ya Merve damgası

Bu yıl 18’incisi düzenlenen Akdeniz Cup Dart Şampiyonası,  8-11 Mayıs 2019 tarihlerinde İspanya’nın Barcelona kentinde yapıldı. Kadınlar kategorisinde ülkemizi temsil eden Denizlili sporcu Merve Erden, Avrupa Şampiyonu olmayı başardı. 

17-05-2019 15:09

Tekli ve eşli müsabakalarda da üçüncülük sevinci yaşayan Erden, Gençlik ve Spor İl Müdürü Ahmet İbanoğlu’nu ziyaret etti. Barcelona’dan gelen şampiyonlukla  tüm ülke gururlanırken aynı zamanda bir ilke imza atıldı. Kazanılan şampiyonluk Türkiye’nin dart branşında ülke tarihinde kazanılan ilk madalya olarak aynı bir anlam taşıyor. Merve Erden, elde ettiği başarıyla Türkiye tarihine adını altın harflerle yazdırmış oldu. 

Genç yeteneği başarısından dolayı kutlayan Gençlik ve Spor İl Müdürü Ahmet İbanoğlu, Merve’nin Avrupa Şampiyonluğu ile gurur duyduğunu söyledi. Denizli’nin dart branşında lisanslı sporcu sayısının son yıllarda arttığını ve yatırımların karşılığının alındığını söyleyen İbanoğlu, Merve’nin önemli bir yol açtığını ve ardından yeni yeteneklerin geleceğine inandığını belirtti. Orhan MIKIROĞLU

 

YORUM YAZ
BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
Okur yorumları, kişilerin kendi görüşleridir. Bu yorumlardan sorumlu değildir.
YORUM YAZ - Avrupa’ya Merve damgası
FOTO GALERİ Tümünü Gör
VİDEO GALERİ Tümünü Gör