etiler poyrazoğlu otomotiv
20 Ağustos 2018 Pazartesi

"Atatürk’ün vasiyetine ihanet edilmiştir"

CHP Denizli Milletvekili Kazım Arslan, Atatürk Orman Çiftliği arazisinin Ankara Büyükşehir Belediyesi’ne 29 yıllığına bedelsiz devri ve bu alana Melih Gökçek döneminde inşa edilen parkın  kiraya verilmesi için çıkarılan yasanın Atatürk’ün mirasına ihanet olduğunu söyledi. Arslan, “ İktidar bu ihaneti elbirliği ile gerçekleştirmiştir.

21-05-2018 16:00

Yazılı açıklama yapan CHP Denizli Milletvekili Kazım Arslan, yasanın  Atatürk’ten ve Cumhuriyet’ten alınmak istenen siyasi rövanşla ekonomik rantın iç içe geçmiş hali olduğunu söyleyerek, “ Bugüne kadar hesapsızca harcama yapılan böyle bir alanı ve içindeki yerleri kiralayacak işletme, giriş ücretini ve kullanılacak malzemeleri asla ucuz tutamaz.  Ankaralının giriş parasını denkleştiremeyeceği bir park alanı, acaba AKP’nin köprü, otoyol, hastane modeli gibi müşteri garantili mi işletilecek? Onun hazırlığı mı yapılıyor ? Hangi özel firma bayramlarda müşterisini bedava ağırlar? Firmanın zararı acaba yine Hazine’den mi karşılanır? Adrese teslim bu yasayla ihya edilmek istenen şirket hangisidir?” dedi.

AOÇ, CUMHURİYETİN TARIM VE MODERNLEŞME MODELİDİR
Atatürk’ün tarım ve hayvancılık yapılan, yeşille barışık, kuşakları birleştiren mesire yeri Atatürk Orman Çiftliği’nin, siyasi rövanşla  ticari rantın akraba olduğu bir yasayla katledildiğini  ve parça parça yok edilmeye çalışıldığını söyleyen Arslan, “Cumhuriyetin tarım, hayvancılık ve modern yaşam anlayışını çökertmek isteyenler, daha önce 3 kere Meclise getirilip geri çekilen tasarıyı bu defa yeni belediye başkanı eliyle geçirmeye kalktı. AOÇ arazisinde Kaçak Saray’la başlayan hesaplaşma süreci, bugün ucube parkla devam ettiriliyor. Sabit 3 bin personel isteyen, milyarlarca liralık kaynağı yok yere harcayan Ankara Büyükşehir Belediyesi’nin her yeni macerası Türkiye ekonomisine büyük yük getiriyor. Atatürk’ün mirasına göz dikenler, Kaçak Saray’la çoraklaştırdıkları AOÇ arazisine şimdi de tümüyle zarar ziyan bir proje için saldırdılar. Ülkede tarımı bitirenler, yerli ve modern tarımın adresi AOÇ’yi taş yığınına çevirmek istiyorlar. Buna müsaade edemeyiz” diye konuştu.
Haber Merkezi
 

YORUM YAZ
BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
Okur yorumları, kişilerin kendi görüşleridir. Bu yorumlardan sorumlu değildir.
YORUM YAZ - "Atatürk’ün vasiyetine ihanet edilmiştir"
FOTO GALERİ Tümünü Gör
VİDEO GALERİ Tümünü Gör