poyrazoğlu otomotiv etiler

Ataman’dan ‘Denizli Son Yüzyıl’ kitabı

Mimar Hüsamettin Ataman, uzun çabaların ardından hazırladığı “Denizli Son Yüzyıl” kitabı için imza günü ve söyleşi düzenledi. Ataman Denizli’nin tarihi dokusunun kaybetmenin üzüntüsü yaşadıklarını söyledi, “Birini suçlamıyorum, hepimizin suçu” dedi.

17-02-2018 11:06

 

Mimar Hüsamettin Ataman, seri şeklinde çıkardığı altıncı ve yedinci kitabı olan ‘Denizli Son Yüzyıl’ eserinin tanıtım ve imza günü için Makine Mühendisleri Odası Denizli Şubesi’nde sevenleri ile buluştu.

Etkinliğe eski Denizli Belediyesi Başkanları Ali Dartanel, Ziya Tıkıroğlu, Ali Marım, Denizli Barosu Başkanı Müjdat İlhan, CHP İl Başkanı Ali Rıza Ertemur, CHP Pamukkale İlçe Başkanı Osman Tabu, CHP Merkezefendi İlçe Başkanı Tolga Varlıker, Denizli Sanayi Odası Başkanı Müjdat Keçeci, Atatürkçü Düşünce Derneği Denizli Şube Başkanı Nihat Çetin ve Ataman’ın dostları ile okurlar katıldı.

“Sadece yazmak değil, göstermek de benim önem verdiğim bir eylem” diyen Ataman, Denizli’deki tarihi dokuların yansıttığı bir slayt gösterisi sundu.

“HEPİMİZİN SUÇU”

Modernleşme adı altında kültürel mirasa sahip çıkılmadığını ifade eden Ataman, “Zaman gelmiş belediyenin paraya ihtiyacı olmuş. Kaleiçi’nin duvarlarını parsel parsel satarak, dükkanlar yapılmış, satılmış. Memleket hastanesi vardı, yol genişletmek için yıkmışız. Demirciler Caddesi, Belediye Caddesi imiş. 1872 Denizli Belediyesi orada yer alıyormuş, yıkmışız. Birini suçlamıyorum, hepimizin suçu. O an çağdaşlaşmayı böyle algılıyorduk, briket çağdaşlaşmanın sembolüydü” diye konuştu. Haber Merkezi

YORUM YAZ
BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
Okur yorumları, kişilerin kendi görüşleridir. Bu yorumlardan sorumlu değildir.
YORUM YAZ - Ataman’dan ‘Denizli Son Yüzyıl’ kitabı
FOTO GALERİ Tümünü Gör
VİDEO GALERİ Tümünü Gör