poyrazoğlu otomotiv etiler

Asker kıyafeti ile üzüm hoşafı ve ekmek dağıtıldı

Lokantacılar Odası, 18 Mart Çanakkale Zaferi etkinlikleri çerçevesinde asker kıyafeti ile Çanakkale'deki askerlerin yemeği olan üzüm hoşafı ve ekmek dağıttı.

20-03-2018 16:00

Denizli Lokantacılar Odası tarafından 18 Mart Çanakkale Zaferi etkinlikleri çerçevesinde 15 Temmuz Şehitler Meydanı'nda 5 bin kişilik üzüm hoşafı ve ekmek dağıtıldı. Etkinlikte asker kıyafeti ile giyen vatandaşlar tarafından yapılan hoşaf dağıtımında özellikle gençlerin bu günleri öğrenmesini istediklerini belirten Denizli Lokantacılar Odası Başkanı Osman Üçgül "Gençlerimizin, cephedeki o zor şartlardaki, askerlerimizin, şehitlerimizin, yokluk içindeki, yemek menüsündeki hoşaf ve bayat ekmeği, hatırlatmak istedik. Böyle bir ecdadın torunları olarak, o dönemde Çanakkale deki sıkıntılar, günümüzde, Afrin'de yaşanıyor. Mevlam ordumuzu, Mehmetçiklerimizin zaferlerini daim etsin.  Biz vatanımızın bölünmez bütünlüğünü korumak için elimizden ne gelirse yapmaya hazırız" dedi.

Üzüm hoşafı ve ekmek dağıtımı ile birlikte Çınar Yeni Camii'nden de dua okundu.

BEŞİR DERNEĞİ,  ÇANAKKALE ŞEHİTLERİ’NİN  SOFRASINA MİSAFİR OLDU

Beşir Derneği Denizli Temsilciliği de,  18 Mart Zaferi’nin 103. yıl dönümünde şehitleri yad etti. Beşir gönüllüleri sabah namazında Asri Mezarlık’ta buluştu, birlikte namaz kılıp Anıt Şehitlik’i ziyaret etti. “Şehitlerimizin sofrasına misafir oluyoruz” söylemiyle Yeni Cami'de öğle namazının ardından halka 43. Alay 1. Piyade Taburu 1. Bölük’ün menüsü olan şekersiz üzüm hoşafı ve kuru ekmek ikram edildi.

Beşir Derneği Denizli Temsilciliği Organizasyon ve Gönüllüler Sorumlusu Mustafa Turgut; “Vatanı canı pahasına koruyarak bizlere emanet eden şehitlerimizin haklarını ne yapsak ödeyemeyiz. Ancak o günün zorluklarını bir nebze olsun halkımıza hatırlatabilmek adına 43. Alay 1. Piyade Taburu 1. Bölük’ün menüsünden bir ikramda bulunduk. Vatan, din, bayrak uğruna şehadete yürüyen tüm şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyoruz” dedi.

İHA

YORUM YAZ
BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
Okur yorumları, kişilerin kendi görüşleridir. Bu yorumlardan sorumlu değildir.
YORUM YAZ - Asker kıyafeti ile üzüm hoşafı ve ekmek dağıtıldı
FOTO GALERİ Tümünü Gör
VİDEO GALERİ Tümünü Gör