poyrazoğlu otomotiv etiler

Aşıklar gönül telini titretti

Denizli 7. Uluslararası Ege Aşıklar Bayramı, 4'ü yurt dışından 25 halk ozanının katılımıyla gerçekleşti. Kırgızistan, Doğu Türkistan, Gürcistan ve Moğolistan'dan katılan aşıklar, sazlarıyla yörelerine ait ezgileri seslendirdiler.

14-04-2018 11:19


Büyükşehir Belediyesi tarafından bu yıl yedincisi düzenlenen Uluslararası Ege Aşıklar Bayramı, 4'ü yurt dışından olmak üzere 25 halk ozanının katılımıyla başladı. 

 Çatalçeşme Oda Tiyatrosu'nda yapılan etkinlik, saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı'nın okunmasının ardından aşıkların kendilerini tanıtmasıyla devam etti. Yurdun değişik yerlerinden ve 4'ü Türk dünyasından olmak üzere 25 ozanın katıldığı etkinlik, vatandaşlar tarafından beğeniyle izlendi.

Kırgızistan, Doğu Türkistan, Gürcistan ve Moğolistan'dan katılan aşıklar, sazlarıyla yörelerine ait türküleri yorumladı. Halk ozanlarının atışmalarına sahne olan etkinlikte, Gürcistan'dan katılan Nargile Mehtiyeva'nın söylediği "Çırpınırdı Karadeniz" türküsü ile Moğolistan'dan katılan Uatkan Eltai'nın "Dombıra" türküsü ile "Ölürüm Türkiyem" parçasına izleyenler de  eşlik etti.

Program sonunda Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Mustafa Gökoğlan ile Kültür ve Turizm Daire Başkanı Hüdaverdi Otaklı halk ozanlarına plaket ve çeşitli hediyeler verdi. 

Haber Merkezi

YORUM YAZ
BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
Okur yorumları, kişilerin kendi görüşleridir. Bu yorumlardan sorumlu değildir.
YORUM YAZ - Aşıklar gönül telini titretti
FOTO GALERİ Tümünü Gör
VİDEO GALERİ Tümünü Gör