poyrazoğlu otomotiv etiler

Aşıklar bayramı başlıyor

Büyükşehir Belediyesi’nin düzenlediği Denizli 7. Uluslararası Ege Aşıklar Bayramı yarın başlıyor. Tüm vatandaşların davetli olduğu etkinlikler Büyükşehir Belediyesi Sanat Merkezi ve Çatalçeşme Oda Tiyatrosu'nda gerçekleştirilecek. 

10-04-2018 18:05

Büyükşehir Belediyesi’nin bu yıl 7'ncisini düzenlediği Denizli Uluslararası Ege Aşıklar Bayramı 11-12 Nisan tarihlerinde gerçekleşecek. 4'ü Türk dünyasından olmak üzere Denizli'ye gelecek 24 aşık, yarın akşam Büyükşehir Belediye Sanat Merkezi’nde gerçekleştirilecek ilk etkinlikle buluşacak. Aşıklar, 12 Nisan akşamı ise Çatalçeşme Oda Tiyatrosu'nda düzenlenecek final gecesinde çalıp söyleyecek. Etkinlikler kapsamında ayrıca Pamukkale Üniversitesi ve 8 ayrı lisede öğrencilerle bir araya gelecek aşıklar, aşıklık geleneği ile ilgili bilgi ve görüşlerini öğrencilerle paylaşacak. 

Başkan Osman Zolan'dan davet

Türklerin varoluşundan bu yana aşıklık geleneği olduğuna dikkat çeken Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, “Orta Asya’dan bu yana kültürümüzde aşıklık geleneği önemli bir yerde bulunmaktadır. Asırlardır kendine özgü, Türk töresine ve geleneklerimize uygun yapısıyla, kültürümüzü en canlı şekilde yansıtan aşıklarımızla 7. kez bir araya gelmenin mutluluğu içerisindeyiz. Bu güzel etkinliğe tüm vatandaşlarımız davetlidir” dedi. 
Haber Merkezi

YORUM YAZ
BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
Okur yorumları, kişilerin kendi görüşleridir. Bu yorumlardan sorumlu değildir.
YORUM YAZ - Aşıklar bayramı başlıyor
FOTO GALERİ Tümünü Gör
VİDEO GALERİ Tümünü Gör