poyrazoğlu otomotiv
25 Mayıs 2019 Cumartesi

Antik Kentle tanıştılar

Kale Meslek Yüksekokulu’nda eğitime yeni başlayan öğrenciler için antik Tabae kentinde tanışma programı düzenlendi. Öğrenciler antik kenti davul zurna eşliğinde gezdi.

11-10-2018 15:57

Pamukkale Üniversitesi Kale Meslek Yüksek Okulu’nda eğitime başlayan öğrenciler için okul yönetimi antik Tabae kentinde tanışma programı düzenledi. Kazı çalışmaları PAÜ Öğretim Üyesi Doç. Dr. Mustafa Beyazıt  tarafından yürütülen Tabae antik kentinde düzenlenen tanışma programına Kale Belediye Başkanı Mehmet Salih Sağınç,  Kale MYO Müdürü Prof. Dr. Ersan Öz, Kale İlçe Emniyet Amiri Murat Baştürk, ilçe protokolü, Kale MYO akademik ve idari personeli ile vatandaşlar katıldı. Saygı duruşu, İstiklal Marşı ve şehitler için edilen duaların ardından Kazı Heyetinde görevli Yusuf Baştürk ve  Meryem Canseven antik kentle ve çalışmalarla ilgili bilgi verdi. 

Davul zurna eşliğinde antik kent gezilirken Cevherpaşa Camii, Tek Minareli Camii, Türk hamamı, Roma hamamı ziyaret edilerek yapılarla ilgili bilgilendirme ve tanıtım yapıldı. Antik kent yürüyüşünün ardından eski güreş alanında düzenlenen kokteylde meşhur Kale Biberinden yapılan “Biber Tatarı” ikram edildi,  zeybek gösterisi yapıldı.

Kale MYO Müdürü Prof. Dr. Ersan Öz,  “Bu yıl aramıza katılan öğrencilerimize öncelikle hoş geldiniz, diyorum. Öğrencilerimizin gerek üniversitemiz gerekse ilçemiz ile kaynaşması için bu yıl farklı bir etkinlik yapmak istedik. Bu kaynaşmanın hem öğrencilerimize hem de ilçemize faydalı olacağını düşünüyorum. Bu yıl ilkini düzenlediğimiz Tabae Antik Kent etkinliğimiz inşallah bundan sonraki yıllarda da devam eder. Yeni gelen öğrencilerimize eğitim öğretim hayatında başarılar diler, etkinlikte emeği geçenlere teşekkür ederim” dedi.
Haber Merkezi
 

YORUM YAZ
BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
Okur yorumları, kişilerin kendi görüşleridir. Bu yorumlardan sorumlu değildir.
YORUM YAZ - Antik Kentle tanıştılar
FOTO GALERİ Tümünü Gör
VİDEO GALERİ Tümünü Gör