poyrazoğlu otomotiv etiler

Antibiyotik değil, sağlığınızda ısrarcı olun

İl Sağlık Müdürlüğü tarafından ‘Akılcı İlaç Kullanımı’ ve ‘Akılcı Antibiyotik Kullanımı’nda farkındalık oluşturmak için bir alışveriş merkezinde stant kuruldu, çocuklara üzerinde ‘Antibiyotikte Değil Sağlığınızda Israrcı Olun’ yazılı balon, boyama kitabı ve kalemler hediye edildi.  

13-04-2018 16:23

Sağlık Bakanlığı ‘Akılcı İlaç Kullanımı Ulusal Eylem Planı kapsamında bilinçli ilaç kullanımı konusunda farkındalık oluşturmak amacıyla Denizli’de yürütülen çalışmalar bütün hızıyla devam ediyor. Bu doğrultuda Denizli’de Aile Hekimleri başta olmak üzere tüm devlet hastanelerinde çalışan hekim, diş hekimi, eczacı, hemşire ve diğer sağlık çalışanlarına düzenli aralıklarla antibiyotik kullanımıyla ilgili eğitim verilmiş, hastanelerde eş zamanlı olarak stantlar açılarak vatandaşlara bilgilendirmeler yapılmış, akılcı antibiyotik kullanımıyla ilgili afişler asılmış ve bir  alışveriş merkezinde stant açılarak bilgilendirme yapılmıştı. Şimdi de yine bir başka alışveriş merkezinde Akılcı Antibiyotik Kullanımıyla ilgili stant kuruldu ve stantta vatandaşlara broşürler verildi. Çocuklara da üzerinde ‘Antibiyotikte Değil Sağlığınızda Israrcı Olun’ yazan balon, boyama kitabı ve kalemler dağıtıldı.  

Denizli İl Sağlık Müdürü Uz. Dr. Berna Öztürk de açılan standı yerinde ziyaret ederek vatandaşlara akılcı ilaç ve antibiyotik kullanımı hakkında bilgi verdi.  Doğru ilacın doğru dozda doğru hastaya ve doğru zamanda verilmesinin önemine değinen Öztürk, “Bu tarz etkinliklerle Denizli’de akılcı ilaç kullanımı konusunda vatandaşlarda farkındalık oluşturmaya çalışıyoruz. Lütfen hekiminizin yazmadığı ve çevreden aldığınız ilaçları kullanmayın” dedi. 
Haber Merkezi
 

YORUM YAZ
BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
Okur yorumları, kişilerin kendi görüşleridir. Bu yorumlardan sorumlu değildir.
YORUM YAZ - Antibiyotik değil, sağlığınızda ısrarcı olun
FOTO GALERİ Tümünü Gör
VİDEO GALERİ Tümünü Gör