poyrazoğlu otomotiv etiler

Antalyalı inşaat mühendisi otomobil satmak için geldiği Çivril’de dolandırıldığını iddia etti

Antalyalı  inşaat mühendisi Mehmet Ata Ağırman (38), kanser hastası ablasının tedavisini karşılamak için sattığı 140 bin TL değerindeki otomobilinin parasını alamadığını ileri sürerek dolandırıldığını iddia etti. Otomobilini satın alan kişilerin kendisine Çivril’de sazan yedirdiğini söyleyen Ağırman, 7 aydır otomobilini geri almaya uğraşıyor.

09-11-2019 14:46

Olay, nisan ayında Kepez’de meydana geldi.  Uzun süredir yurt dışında çalışan inşaat mühendisi Mehmet Ata Ağırman (38), kanser hastası ablası için 2018 model  otomobilini satmak istedi. Ağırman, emlakçı arkadaşının vasıtasıyla Denizli’de yaşayan 3 kişi ile telefonda görüşerek 140 bin TL karşılığında anlaştı. İddiaya göre, Antalya’ya davet ettiği şahıslar kente geldiklerinde, kooperatiften kredi çekeceklerini söyleyip, satışın  Çivril ilçesinde olması gerektiğini söyledi. Bunun üzerine Ağırman, yanındaki akrabası ve şahıslarla birlikte Çivril ilçesine geldi.

 Noter satışı öncesi şahıslar, Ağırman’ı balıkçı lokantasına götürerek sazan balığı yedirdi, ardından 140 bin TL değerinde senet verdi ve kendi aralarında bir de sözleşme imzaladı. Daha sonra notere giden Ağırman, aracının satışını gerçekleştirdi. Ağırman’ın iddiasına göre şahıslar, parayı  havale edeceklerini söyleyip akaryakıt istasyonunda ihtiyaç molası verdikleri sırada kaçtı. Dolandırıldığını düşünen Ağırman, polise giderek şahıslar hakkında şikayetçi oldu.

Başından  geçenleri anlatan Ağırman, “Mesai saati dolmasına yakın para yatmayınca geri dönüp arabayı geri almak istedik. Yanımızdaki şahıslarla birlikte tekrar Denizli’ye dönüyorduk. Bir akaryakıt istasyonunda ‘WC’ye gideceğiz’ dediler. Biz de indik onlarla beraber. Daha sonra şüphelenip dışarıya çıktığımda arabayı bile göremedim, kaçmışlardı. Ardından polise şikayetçi olduk. Evraklarımızda senet olunca polis, olay dolandırıcılıktan çıkıp ticarete dönüştüğünü söyledi. 7 ayı geçti henüz arabamın yakalanma kararı çıkmadı” dedi.

Hasta ablasının olayı duyduktan sonra üzülerek daha da kötüleştiğini belirten Ağırman, sahısların sazan balığı yedirmesini de manidar bulduğunu söyleyerek,  “Sazan balığı yedirince kafamız karıştı. Acaba bunlar, ‘Sazanları yakaladık’ diye bir mesaj mı verdiler diye düşündük. Balığı yerken ‘ne güzel’ dedik, akaryakıt istasyonundan kaçtıklarında amcaoğlumla birbirimize baktık ve ‘eyvah’ dedik” diye konuştu.

İHA

YORUM YAZ
BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
Okur yorumları, kişilerin kendi görüşleridir. Bu yorumlardan sorumlu değildir.
YORUM YAZ - Antalyalı inşaat mühendisi otomobil satmak için geldiği Çivril’de dolandırıldığını iddia etti
FOTO GALERİ Tümünü Gör
VİDEO GALERİ Tümünü Gör