etiler poyrazoğlu otomotiv
27 Haziran 2019 Perşembe

Ankara’daki bombalı saldırıda hayatını kaybedenler Denizli’de anıldı 

Ankara Garı önünde “Savaşa inat, barış hemen şimdi” isimli mitingin toplanma alanında patlatılan bomba ile hayatını kaybeden 103 kişi Denizli’de anıldı.  KESK Dönem Sözcüsü Mehmet Dede yaptığı açıklamada, “Katliamın tüm sorumluları yargılanana ve hak ettikleri cezayı alana kadar öfkemizi diri tutacağız. Katliamın unutturulmak istenmesine izin vermeyeceğiz” dedi. 

12-10-2018 11:08

Ankara’da yaşanan Gar  Katliamının 3. yıl dönümü dolasıyla Candoğan Parkı önünde toplanan DİSK, KESK ve TMMOB Denizli İl temsilcileriyle  bazı siyasi parti temsilcileri, Delikçınar Meydanı’na yürüdü. Burada bombalı saldırıda hayatını kaybeden 103 kişinin fotoğraflarının yer aldığı pankartın etrafı kırmızı karanfil koyan katılımcılar adına basın açıklamasını  KESK Dönem Sözcüsü Mehmet Dede yaptı.  

KESK Dönem Sözcüsü Mehmet Dede, Ankara 4. Ağır Ceza Mahkemesi’nin 3 Ağustos günü davanın kararını açıkladığı belirtilerek , “Bu olayda yargı süreci hızla bitirilmek istendi. Yargının tutumu ve açıklanan karar katliamın gerçek faillerinin kimler olduğuna dair kuşkularımızı daha da büyüttü. Duruşmada yaşananlara, siyasi iktidarı ve mahkemenin tavrına bakıldığında davanın birkaç tetikçinin, yardım ve yataklık edenlerin çeşitli cezalarla sonuçlandırılması üzerine kurgulandığı anlaşılmaktadır. Karar da buna uygun olarak verilmiştir. 7 Haziran – 1 Kasım  sürecinde arka arkaya patlayan bombaların, yaşanan katliamların ‘ya biz ya kaos’ tehdidiyle ilişkisi sorgulanmadığı sürece, gerçek failler ortaya çıkarılmamış olacaktır” dedi. 

Dede,  “ Barış karanfillerimize ve ailelerine verdiğimiz sözü 3.  yıldönümü vesilesiyle bir kez daha yineliyoruz. Barış özlemimiz yerine gelinceye kadar mücadelemiz bedeli ne olursa olsun devam edecektir. Gerçek katiller ortaya çıkarılıncaya ve gerçek adalet yerini buluncaya kadar and olsun ki, durup dinlenmeyeceğiz” diye konuştu.  

Şengül BOZ 

YORUM YAZ
BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
Okur yorumları, kişilerin kendi görüşleridir. Bu yorumlardan sorumlu değildir.
YORUM YAZ - Ankara’daki bombalı saldırıda hayatını kaybedenler Denizli’de anıldı 
FOTO GALERİ Tümünü Gör
VİDEO GALERİ Tümünü Gör