etiler poyrazoğlu otomotiv
19 Haziran 2019 Çarşamba

“Andımız tüm okullarda okutulsun”

Cumhuriyet Kadınları Derneği Denizli Şube Başkanı Elif Çobanoğlu, Milli Eğitim Bakanlığı tarafından 2013 yılında kaldırılan Andımız’ın yeniden tüm okullarda okutulması için bakanlığa çağrıda bulundu.

11-09-2018 16:28

Cumhuriyet Kadınları Derneği Denizli Şubesi Başkanı Elif Çobanoğlu,  dernek binasında basın toplantısı düzenledi.  2013 yılında kaldırılan Andımızın yeni eğitim öğretim yılında bütün okullarda yeniden okutulmasını isteyen Çobanoğlu,  “Cumhuriyet Kadınları Derneği olarak;  ilkokullarda her gün, ilk derse girerken, çocuklarımızın hep birlikte okuduğu, “Andımız” ana sınıfından başlayarak, en az 9. Sınıfa kadar çocuklarımıza okutulmasını Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk’tan talep ediyoruz” dedi. 

Atatürk döneminde, Milli Eğitim Bakanı Raşit Galip tarafından yazılan ve 1933 yılından beri okullarda okutulan Andımızın 2013 yılında kaldırıldığını hatırlatan Çobanoğlu, “Bu durum çocuklarımız doğru eğitimini, milli ve manevi değerlerimizi kazanmasını engelleyen büyük bir hata olmuştur. Andımızın kaldırılması ülkemizin düşmanlarını, bizi bölüp parçalamak isteyen emperyalistleri sevindirmiş, aziz milletimizi ise derinden üzmüştür” diye konuştu. 

“Okul kapılarında eylem yapacağız”
 “Jeopolitik ve jeostratejik açıdan dünyanın en zor, en önemli ve en değerli coğrafyasında ulunan vatanımızı korumak için andımızdaki değerleri benimsemiş nesiller yetiştirmemiz zorunluluktur” diyen Çobanoğlu, Milli Eğitim Bakanı’na  “Pedagojik olarak Andımızın gerekliliği, bu formasyonu almış, öğretmen Milli Eğitim Bakanımızın iyi ve doğru değerlendirerek okullarımızda tüm çocuklarımıza okutulmasını istiyoruz” çağrısında bulundu. 
Andımız’ın okullarda okutulmasıyla ilgili imza kampanyası başlattıklarını açıklayan Çobanoğlu, “Andımız okullarımızda okutuluncaya kadar veliler ve tüm yurt severlerle okul kapılarında Andımız’ı okuma eylemi yapacağız” dedi.  
Haber Merkezi 
 

YORUM YAZ
BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
Okur yorumları, kişilerin kendi görüşleridir. Bu yorumlardan sorumlu değildir.
YORUM YAZ - “Andımız tüm okullarda okutulsun”
FOTO GALERİ Tümünü Gör
VİDEO GALERİ Tümünü Gör