etiler poyrazoğlu otomotiv
19 Haziran 2019 Çarşamba

Anadolu’nun devlerine ödül

Denizli Sanayici ve İşadamları Derneği, Anadolu 500 Büyük Şirketi sıralamasına giren  29 şirkete düzenlenen törenle plaket verdi.  Törende konuşan DESİAD Başkanı Okan Konyalıoğlu, sürekli krizi konuşmanın negatif etki yarattığını belirterek, “O kadar çok krizle karşılaşıyoruz ki, o krizle şaşkına dönmektense ‘durumdan nasıl fırsat çıkarabiliriz’ ona bakmalıyız” dedi.

20-12-2018 17:37

DESİAD, bu yıl beşincisini gerçekleştirdiği ‘Anadolu 500 Yereldeki Yüzümüz etkinliğiyle Türkiye’nin 500 Büyük Şirketi  listesine giden Denizli’nin  29 şirkete  plaket verdi. Plaket törenine Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, Merkezefendi Belediye Başkanı Muhammet Subaşıoğlu, Pamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin, Denizli Ticaret Odası Başkanı Uğur Erdoğan, DENİB Başkanı Hüseyin Memişoğlu, GESİFED Başkanı Aysun Nalbant, KONDA A.Ş. Genel Müdürü Bekir Ağırdır, Dünya Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Hakan Güldağ ve DESİAD üyeleri katıldı.

Anemon Otel’deki ödül töreni öncesinde konuklar kokteylde bir araya geldi. Törenin açılış konuşmasını DESİAD Başkanı Okan Konyalıoğlu yaptı. Sürekli krizi konuşmanın negatif etki yarattığını belirten Konyalıoğlu, “Bugün içinde bulunduğumuz konjonktürden bahsetmeyeceğim. Aslında biz reel sektör olarak o kadar çok konuşuyoruz ki bu konuyu, her birimizi negatif motive etmeye başladı. Bu konuda bizlerin birey olarak yapabileceği bir şey de yok. Ağlayalım, sızlayalım tamam. Değişen hiçbir şey olmuyor. Dolayısıyla halihazırdaki pozisyona uyum sağlama zorunluluğumuz var” dedi.

Ortama uyum sağlamalıyız
Ağlamanın, sızlanmanın krize çözüm olmadığını ifade eden Konyalıoğlu, “Şartlar ne olursa olsun bizlerin işletmelerimizi ayakta tutmak gibi bir zorunluluğumuz var. O kadar çok krizle karşılaşıyoruz ki, o krizle şaşkına dönmektense ‘durumdan nasıl fırsat çıkarabiliriz’ ona bakmalıyız. Kriz denilen şeyin harman olduğu bir coğrafyada yaşıyoruz. Hava gibi, su gibi içinde bulunduğumuz ortama uyum sağlama zorunluluğumuz var. Bu yüzden de krizi konuşmanın bir esprisi olmadığını düşünüyorum. Hepimiz günümüzde tek para eden şeyin bilgi olduğunun farkındayız artık. Bugün hangi sektörde olursak olalım şirket stratejilerimizi bir teknoloji firması gibi geliştirmemiz gerekiyor. Bir mandıra sahibi olabiliriz, iplik fabrikamız olabilir, otomobil satıyor olabiliriz; ne olursa olsun artık basit, yenilikçi ürünlerimiz yoksa, şaşırtıcı pazarlama yöntemlerini geliştiremiyorsak şirketlerimizi geleceğin uzun olduğunu düşünmüyorum” diye konuştu.

Ağırdır soruları yanıtladı
Daha sonra konuşmaların ardından törene konuşmacı olarak katılan KONDA Genel Müdürü Bekir Ağırdır ve Dünya Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Hakan Güldağ, ekonomik değerlendirmeler yaparak, konukların sorularını yanıtladı. Bekir Ağırdır’ın verdiği bilgiler ve sunduğu öneriler ise salonda büyük beğeni topladı. Ağırdır, törendeki işadamları ve konuklara “Krizden küçülüp büzülerek değil, değişerek çıkabilirsiniz” dedi. 

Denizli tükettiğinden fazlasını üretiyor
Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan ise konuşmasına “Artık Denizli büyük bir köy değil, büyük bir şehir” diyerek başladı. Başkan Zolan, “Denizli her zaman tükettiğinden fazla üreden bir şehir olmuştur. Denizli parmakla gösterilen bir il. Üretim yapan istihdam sağlayan herkese çok teşekkür ediyorum. Mutlu ve huzurlu insanlarla dolu bir şehir, ancak bu mutluluk istihdamın ne kadar olduğuna bağlıdır” dedi. 

Plaket alan şirketler
Tören, Türkiye’nin 500 devi arasına giren şirketlerin yöneticilerine  plaket verilmesiyle sona erdi. Törende Er-Bakır, Aydem, Abalıoğlu Yem, Başak Metal, Sadık Grup, Kocaer Haddecilik, ADM Elektrik Dağıtım, Seval Kablo, Aynes, Menderes Tekstil, Kardemir Haddecilik, Bereket Elektrik, Bereket Enerji Üretim, Eymes, Halil Pekdemir Çiftliği, Pamukkale Kablo, Elsan, Atom Kablo Cemateks, Kaynak İplik, GDZ Enerji Yatırımları, Uğurlular Tekstil, Ozan Tekstil, Küçüker Tekstil, Erikoğlu Emaye Bakır Tel Sanayi, CMK Kablo, Akça Beton, Doksan Tekstil ve Seyran Gıda yetkililerine plaketlerini protokol üyeleri verdi.
Ayhan AKAR
 

YORUM YAZ
BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
Okur yorumları, kişilerin kendi görüşleridir. Bu yorumlardan sorumlu değildir.
YORUM YAZ - Anadolu’nun devlerine ödül
FOTO GALERİ Tümünü Gör
VİDEO GALERİ Tümünü Gör