poyrazoğlu otomotiv etiler

Alzheimer hastaları kaybolmayacak

Çameli Belediyesi, sosyal sorumluluk projesi kapsamında, alzheimer hasta yakınlarına takip cihazı dağıttı.  Takip cihazı sayesinde alzheimer hastaları kaybolmayacak ve can güvenlikleri sağlanmış olacak.

16-04-2018 17:22

Kalınkoz Mahallesi’nde Asım Kök, Gökçeyaka Mahallesi’nde Rıza Tekin, Akpınar Mahallesi’nde İsmail Sönmez’in evinden ayrılarak kaybolması  Çameli Belediyesi’ni harekete geçirdi.  

Sosyal sorumluluk projesi kapsamında alzheimer hastası yakınlarına dağıttıklarını takip cihazları ile hastaların daha güvende olacağını söyleyen Başkan Cengiz Arslan,  “Çameli’ de toplumsal yaşama katkı sağlayacak önemli bir çalışmayı gerçekleştiriyoruz. Alzheimer rahatsızlığı olan vatandaşların alınan kayıtlarla, toplum içine daha güvenli girmelerinin önü açılmış oluyor. Bu vatandaşlarımızı yakınları kendilerine verilecek olan cihazlarla  harita üzerinden gerçek zamanlı olarak takip edebilecek. Belediye olarak biz de Alzheimer hastası vatandaşlarımızı takip edeceğiz” dedi.

Bölge tanımlama uygulaması da bulunan cihazla alzheimer hastasını takip etmenin dışında, belirlenen sınırların dışına çıkılması durumunda alarmla hasta yakını uyarılacak.

Haber Merkezi

YORUM YAZ
BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
Okur yorumları, kişilerin kendi görüşleridir. Bu yorumlardan sorumlu değildir.
YORUM YAZ - Alzheimer hastaları kaybolmayacak
FOTO GALERİ Tümünü Gör
VİDEO GALERİ Tümünü Gör