etiler poyrazoğlu otomotiv
20 Haziran 2019 Perşembe

Alperenler, Yazıcıoğlu’nu andı

Denizli Alperen Ocakları, Büyük Birlik Partisi’nin kurucu Genel Başkanı  ve Alperen Ocakları’nın kurucusu  Muhsin Yazıcıoğlu’nu  ölümünün 10.yılı sebebiyle kabrini ziyaret ederek andı.  Alperen Ocakları İl Başkanı Mustafa Ali Oytun,” O’nun emanetçisi olarak onun çizdiği bu helal yolda ilerlemeye devam edeceğiz” dedi.

26-03-2019 11:08

10 yıl önce geçirdiği şaibeli uçak kazasıyla hayatını kaybeden BBP’nin kurucu Genel Başkanı ve Alperen Ocakları’nın kurucusu Muhsin Yazıcıoğlu’nun ölüm yıl dönümünde Denizli Alperen Ocakları İl Başkanı Mustafa Ali Oytun, kabrini ziyaret etti.  Yazıcıoğlu’nu mezarı başında anan Oytun, ” Haklı bir dava, büyük bir dava adamı. Hayatını devletine adamış yiğit bir adamın 10 yıl önce alçakça katledilmesine ne yazık ki tanıklık ettik. O yürekli bir insandı. Onun için devlet her zaman önce gelirdi. O hep dava adamıydı,  Anadolu’nun tertemiz evladıydı. Onu başkaları ile karıştıranlara asla taviz vermedi. Bu durum o alçakların zorlarına gitti. Haince planla bu suikastı gerçekleştirdiler. Bu ülkenin vazgeçilmez değerini, gerçekçi bekasını şehit ettiler. Biz biliyoruz ki bu suikasta sebebiyet olanlar, illa ki cezalarını çekeceklerdir. Bizler onun yolunda, onun yol arkadaşları olarak dik duruşumuzla yürümeye devam edeceğiz” dedi.

Muhsin Yazıcıoğlu’nun bıraktığı emaneti,  10 yıl sonra da 100 yıl sonra da Alperenler olarak sahip çıkacaklarını belirten Oytun,” Tertemiz elleri ile bu ocağı açan, bu davayı bizlere miras bırakan ve  tüm bunları  dik duruşuyla gerçekleştiren, örnek aldığımız, yolunu yolumuz bildiğimiz şehit liderimiz Muhsin Yazıcıoğlu’nun emanetçisi olarak onun çizdiği bu helal yolda ilerlemeye devam edeceğiz. 10 yıl sonra da 100 yıl sonra da Alperenler olarak bu emanete sahip çıkacağız” diye konuştu.

Haber Merkezi

YORUM YAZ
BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
Okur yorumları, kişilerin kendi görüşleridir. Bu yorumlardan sorumlu değildir.
YORUM YAZ - Alperenler, Yazıcıoğlu’nu andı
FOTO GALERİ Tümünü Gör
VİDEO GALERİ Tümünü Gör