poyrazoğlu otomotiv etiler

Almanya’da yaşayan karı koca fazla kilolarından kurtulmak için PAÜ’yü seçti. 

Almanya’da yaşayan Cem Arman, Pamukkale Üniversitesi Hastanesi’nde daha önce tüp mide ameliyatı olan karısı Pınar Arman’ın 6 ayda 40 kilo verdiğini görünce ameliyat olmaya karar verdi. Denizli’ye gelen 135 kilo ağırlığındaki Cem Arman’a PAÜ’de tüp mide ameliyatı  yapıldı. 

05-09-2019 12:10

Almanya’da yaşayan 30 yaşındaki Pınar Arman, ocak ayında Pamukkale Üniversitesi Hastanesi’nde tüp mide olarak bilinen sleeve gastrektomi  ameliyatı oldu. Genç kadın ameliyatın ardından 6 ayda 40 kilo verdi ve 147 kilodan 107 kiloya indi. Eşinin kısa sürede 40 kilo vermesi üzerine 135 kilo olan Cem Arman da, Denizli’ye gelerek  geçen hafta Pamukkale Üniversitesi’nde ameliyat oldu. Ameliyat PAÜ Hastanesi Genel Cerrahi Ana Bilim Dalı Dr. Öğretim Üyesi Muhammed Raşid Aykota öncülüğündeki ekip tarafından yapıldı. 

Operasyon hakkında  bilgi veren Dr. Aykota, obezite ameliyatlarının hastaların sadece estetik görüntüsünü değil aynı zamanda yaşam kalitelerinin de yükselttiğini vurguladı. Obezitenin kalıcı tedavisinin cerrahi yöntemler ile sağlandığını belirten Dr. Aykota, "Diyet ve egzersizle daha düşük oranda başarı sağlanırken, cerrahide bu oran oldukça yüksektir. Obezite cerrahisi kişinin sadece estetik görünümünü iyileştirmekle kalmaz yaşam kalitesine de olumlu katkı sağlar. Bu nedenle kalp ve damar hastalıkları, psikolojik bozukluklar ve uyku apnesi gibi hastalıklara karşı cerrahi ile kalıcı kilo verilerek çözüm sağlanmaktadır’’ dedi. 

Yurt dışından  hastalar geliyor 

Obezite ameliyatlarına  ilginin her geçen gün arttığını dile getiren Dr. Aykota, “Çağın en korkulan hastalığı morbid obezitenin cerrahi tedavisinden elde edilen sonuçların yüz güldürücü olması nedeniyle operasyonlar son yıllarda artan sıklıkla yapılmaktadır. Pamukkale Üniversitesi Hastanesi Obezite Merkezi gerek yurt içi gerekse yurt dışı Avrupa ülkelerinden özellikle Almanya, Fransa, İngiltere, Danimarka, İsviçre, Hollanda, Avusturya, Bosna Hersek ve İran gibi ülkelerde yaşayan hastaların ameliyat olmak için tercih ettiği güvenli bir merkez haline gelmiştir” diye konuştu. 

Eşinin 6 ay gibi kısa bir sürede 40 kg verdiğini gözlemledikten sonra kendisinin de ameliyata karar verdiğini söyleyen Cem Arman ise, ameliyatı gerçekleştiren ekibe teşekkür etti. 

Haber Merkezi

 

YORUM YAZ
BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
Okur yorumları, kişilerin kendi görüşleridir. Bu yorumlardan sorumlu değildir.
YORUM YAZ - Almanya’da yaşayan karı koca fazla kilolarından kurtulmak için PAÜ’yü seçti. 
FOTO GALERİ Tümünü Gör
VİDEO GALERİ Tümünü Gör