poyrazoğlu otomotiv
23 Mayıs 2019 Perşembe

“ALÇAKÇA VE DÜŞMANCA BİR GİRİŞİMDİ”

Pamukkale Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hüseyin Bağ, 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü dolayısıyla yayımladığı mesajda, “Milletimiz, 15 Temmuz gecesi gerçekleşen alçakça ve düşmanca saldırıda onurlu bir direniş sergilemiştir” dedi.

14-07-2018 12:03

15 Temmuz gecesi yaşananları alçakça, ahlaksızca, düşmanca ve vicdansızca bir saldırı olarak niteleyen Bağ, “Milletimiz, vatanperverliğini imanımızın da bir parçası olarak somut hale getirmiş ve istikbalini kendisinin belirleyeceğini, egemenliğin kayıtsız şartsız olarak kendinde olduğunu onurlu direnişi ile bir kez daha tüm dünyaya göstermiştir” diye konuştu.
Rektör Bağ mesajının devamında, “15 Temmuz gecesi, aziz milletimizin birlik ve dirlik içinde kazandığı nice zaferlerinden ve kahramanlık örneklerinden biri olarak tarihe geçmiştir. Bu menfur girişimle demokratik yapımız, anayasal düzenimiz, parlamenter sistemimiz, milli bütünlüğümüz, iç barışımız bir kez daha alçakça bir saldırının hedefi kılınmıştır. Milletimizi istedikleri zaman istedikleri şekilde hizaya sokacağını sanan hainler, 15 Temmuz 2016 gecesi amaçlarına ulaşmak için fiili saldırılarından birisini daha gerçekleştirmişlerdir. Bu menfur kalkışma, yüce milletimizin bizzat kendisi tarafından bastırılıp akamete uğratılmıştır. Pamukkale Üniversitesi ailesi olarak, 15 Temmuz gecesi yaşadığımız bu alçakça eylemleri bir kez daha nefretle kınarken, Cenab-ı Allah’tan bir daha buna benzer terör olaylarını milletimize yaşatmamasını niyaz ediyoruz” dedi.
 Haber Merkezi 
 

YORUM YAZ
BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
Okur yorumları, kişilerin kendi görüşleridir. Bu yorumlardan sorumlu değildir.
YORUM YAZ - “ALÇAKÇA VE DÜŞMANCA BİR GİRİŞİMDİ”
FOTO GALERİ Tümünü Gör
VİDEO GALERİ Tümünü Gör