etiler poyrazoğlu otomotiv
27 Haziran 2019 Perşembe

Akyol’a anlamlı hediye

Tavas’ta 18 yaş üzeri ağır engelli bireylere yatılı bakım hizmeti veren Denizli Engelli Bakım Merkezi, meyvelerini vermeye başladı. Halk Eğitim Müdürlüğü’nün kurslardan faydalanan engelliler,  yaptıkları el sanatları, çinicilik ve dekoratif ahşap süsleme işlerini Belediye Başkanı Turhan Veli Akyol’a hediye etti.

14-01-2019 10:23

Tavas Belediye Başkanı Turhan Veli Akyol’un ilçeye yatırım çekmek için başlattığı Yatırımcı Dostu Tavas Projesi kapsamında ilçede açılan 100 kişi kapasiteli Özel Denizli Engelli Bakım Merkezi, ilçede önemli bir ihtiyacı karşıladı. 4 bin metrekare kapalı alanı, 1500 metrekare bahçesi bulunan merkezde 18 yaş üzeri ağır engelli kişilere 45 kişilik ekiple yatılı baktım hizmeti veriliyor. 

Engelli Bakım Merkezi Müdürü Psikolog Didem Tirçiçek, “Engellilerimizi kilitli kapıların altından çıkararak onlara kendilerini daha iyi hissedecekleri alanlar oluşturduk. Binamızı baştan aşağıya engellilerimizin özel durumlarına göre iyileştirmeler yaparak onları güvence altına aldık. Deneyimli lisans ve ön lisans mezunu sağlık personellerimiz hastalarımızın düzenli takibini yapmakta, tedavilerini devam ettirmekte ve hastane işlemlerini yürütmekteyiz. Hastalarımızın tıbbi tedavilerinin yanında, günlük kişisel bakımları, yaşamsal ve sosyal ihtiyaçlarının karşılanması profesyonel kadromuz tarafından yapılmaktadır” dedi. 

Merkezde bakım gören engelli bireyler Halk Eğitim Müdürlüğü’nün açtığı kurslara katılarak el sanatları, çini ve dekoratif ahşap süslemeyi öğrendi. Engelliler kurlarda yaptıkları el emeği ürünleri Tavas Belediye Başkanı Turhan Veli Akyol’a hediye etti. Yapılan ziyaretten son derece mutlu olduğunu belirten Turhan Veli Akyol, “Engelli merkezinin ilçemizde bulunması ve burada hizmet vermesi bizler için çok önemlidir. Karahisar Mahallemizde kapanan belde belediyemize ait modern binamızı engelli bakım merkezi olarak hizmete sunmak için birçok prosedürü kolaylaştırarak yetkili arkadaşlara yardımcı olduk. Kurslarımız sayesinde engelli kardeşlerimiz her alanda kendilerini geliştirme imkânı buluyor. Bakım merkezi yetkililerimize ve halk eğitim müdürlüğümüze emekleri için teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Haber Merkezi

YORUM YAZ
BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
Okur yorumları, kişilerin kendi görüşleridir. Bu yorumlardan sorumlu değildir.
YORUM YAZ - Akyol’a anlamlı hediye
FOTO GALERİ Tümünü Gör
VİDEO GALERİ Tümünü Gör