poyrazoğlu otomotiv etiler

Aktepe’de büyük değişim

Denizli’nin 343 bin 920 kişilik nüfusu ile en büyük ilçesi olan Pamukkale’de Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin, her mahalleye dokunacak eserler yapmaya özen gösteriyor. Bu mahallelerden biri de Aktepe. Çok amaçlı kültür merkezinin inşasının devam ettiği Aktepe’de Pamukkale Belediyesi bir çok projeyi de hayata geçiriyor. Başkan Gürlesin, “Rutin belediyecilik hizmetlerimizi en kaliteli şekilde sunmaya devam ederken, sadece tek mahallemizde değil, 68 mahallemizin ihtiyacına göre eşit bütçe ayırarak, geleceğe yönelik dev projelerimizi hayata geçirmeye devam ediyoruz” dedi.

12-02-2018 15:30

Kurulduğu 2014 yılından bu yana, 27 ilden daha büyük olan Pamukkale İlçesi’nin 68 mahallesinde hizmet veren Pamukkale Belediyesi, ilçenin her bölgesine yatırım yapmaya ve sosyal belediye projeleriyle birlikte rutin belediyecilik hizmetlerini gece gündüz aralıksız devam ettiriyor.

PAMUKKALE BELEDİYESİ, AKTEPE’DE GEREKLİ ÇALIŞMALARI YAPIYOR

Pamukkale Belediyesi, 2014 yılından bu yana Aktepe Mahallesi’nde 11 bin 340 metrekare beton parke; 4 bin 429 metre beton bordür çalışması yaptı. Pamukkale Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü’nce, mahalledeki okulların, TOKİ konutlarının olduğu bölgenin ve cami ile Kuran kurslarının çevre düzenlemesi yapılarak, gerekli yerlere istimlak duvarı ve çit çekildi. Park Bahçeler Müdürlüğü ekipleri ise Aktepe Mahallesi’nde 4 bin 813 metrekare peyzaj düzenlemesi, 3 yeni park yaparak, mevcut parklara da oyun grubu ve spor aleti yerleştirdi. Temizlik İşleri Müdürlüğü ekiplerince,  Aktepe Mahallesi’nde 2014 yılından bu yana mahallenin gereken  yerlerine 83  çöp konteynırı, 24 çöp kovası, 16 bayat ekmek kutusu; muhtarlık ve okullara bitkisel atık yağ toplama bidonu konuldu. Rutin temizlik işlerini de aksatmadan yürüten temizlik işleri ekiplerince, haftanın belirli günlerinde mahalledeki tüm çöpleri düzenli olarak toplanırken, mahalledeki her okula ve mahallenin uygun noktalarına cam kumbara, dörtlü dönüşüm kumbarası ile elektronik atık pil toplama kutusu ve ambalaj atığı toplama kutusu yerleştirdi. Sağlık İşleri Müdürlüğü’nce, gece ekibi 4 günde bir; Larva Ekibi mahallede 12 günde bir; Sisleme ekibi kanallarda 30 günde bir; Rezidüel
ekibi de sazlık alanlarda 12 günde bir ilaçlama çalışmalarını düzenli olarak sürdürüyor. Aktepe Mahallesi’ne ayrıca yeraltı çöp konteynırı yerleştirilerek, mahalledeki çöp sorununa da kalıcı bir çözüm getirildi.

MUHTAR ŞENGÜL ŞAHİNER, TEŞEKKÜR ETTİ

Aktepe Mahalle Muhtarı Şengül Şahiner, Pamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin’in mahallelerinin isteklerini bir bir yerine getirdiğini ifade ederek,  mahallelerinde olumlu şekilde bir değişim yaşandığını belirtti. Şahiner, “Pamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin 2014 yılından bu yana mahallemize ciddi manada birçok yatırım yaptı. Bunların en önemlileri Aktepe Sarı TOKİ’lerin arka tarafına istimlak duvarı ve peyzaj çalışması yapılması. İkinci Etap TOKİ’lere de istimlak duvarı yapıldı. Bunun yanında TOKİ’lerin içine oyun grupları kuruldu. Mahalle yollarımız hep bozuktu Başkanımız yollarımızın tamamını onardı. Okullarımızın çevre ve peyzaj düzenlemesi yapıldı. Hatta bazı okullarımızın yanına istimlak duvarı örüldü. Bunun yanı sıra camilerimizin de peyzaj ve çevre düzenlemesi yapılarak her ay düzenli temizleniyor. Mahallemizi çöp kokusundan kurtarmak için yer altı çöp konteynırları konuldu ve mahallemizi çöp kokusundan kurtardı. Bizim mahallede bu kadar hizmete imza atan Pamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin’e çok teşekkür ediyorum. Görevinde başarılar dilerim” dedi.

HER MAHALLEYE HİZMET VERİYORUZ

Her mahalleye hizmet götürmek için çalıştıklarını ifade eden Pamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin, Aktepe’de gerekli çalışmaların yapılmaya devam edildiğini belirtti. “Pamukkale’nin en önemli projelerinden biri Aktepe mahallesinde yapılıyor” diyen Başkan Gürlesin, “Bölgeye hizmet edecek olan Aktepe Kültür Merkezi’nin 2018 yılının onuncu ayına kadar tamamlamayı planlıyoruz. Rutin belediyecilik hizmetlerimizi en kaliteli şekilde sunmaya devam ederken, sadece tek mahallemizde değil, 68 mahallemizin ihtiyacına göre eşit bütçe ayırarak, geleceğe yönelik dev projelerimizi hayata geçirmeye devam ediyoruz. Aktepe
Mahallesi’nde 17 Milyon TL’lik dev yatırımımızın temellerini attık. Bu projemizle bölgemizin çehresi tamamen değişecek. Pamukkale Sosyal Market’in merkezi burada olacak. Ayrıca, taziye evi, kapalı pazaryeri, katlı otopark, düğün salonu, nikah salonu ve eğitim salonları da Aktepe Kültür Merkezi’nin en önemli unsurları olacak. Şimdiden tüm ilçemize, Denizli’mize hayırlı olmasını diliyorum” diye konuştu.
 

YORUM YAZ
BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
Okur yorumları, kişilerin kendi görüşleridir. Bu yorumlardan sorumlu değildir.
YORUM YAZ - Aktepe’de büyük değişim
FOTO GALERİ Tümünü Gör
VİDEO GALERİ Tümünü Gör