poyrazoğlu otomotiv etiler
30 Mayıs 2020 Cumartesi

Aklı evvel tartışması 

CHP Denizli Milletvekili Teoman Sancar’la MHP İl Başkanı Cafer Birtürk arasında ‘aklı evvel’ tartışması yaşanıyor. Sancar, kendisine ‘aklı evvel’ diyen MHP İl Başkanı Birtürk’e, “Bizimle uğraşmayı bıraksın, hamam sefası yapmaya devam etsin” sözleriyle yanıt verdi.

24-09-2019 14:20

Denizli Gazeteciler Cemiyeti’nde basın toplantısı düzenleyen CHP Denizli Milletvekili Teoman Sancar, MHP İl Başkanı Cafer Birtürk’ün Merkezefendi Belediyesi’nin Kazım Arslan’ın adının verildiği parkın açılışının ardından sosyal medya hesabında parkın adının değiştirildiğini ileri sürdüğünü belirten Sancar, “Merkezefendi Belediye Başkanımız Şeniz Doğan’ın  basın toplantısında ben de; en üzüldüğüm noktalardan birinin MHP İl Başkanının tamamen mesnetsiz, dedikoduya dayalı ve bilgisizce paylaştığı bir sosyal paylaşım olduğunu beyan ettim. MHP İl Başkanı Cafer Birtürk kamuoyunda şahsım için ‘Aklı evvel CHP Milletvekilinin biraz daha aklını başına almasını, bizimle uğraşmayı bırakmasını tavsiye ediyorum’ şeklinde konuşmuş. Birtürk,  AKP’li trollerin peşine takılarak büyük hata yapmaktadır. Merkezefendi Belediyesi’nin meclis kararına bakması yeterliydi. Fakat kendisi ne yazık ki AKP’yi savunacağım diye yine baltayı taşa vurdu. Benim üzüldüğüm nokta kıymetli Kazım Arslan ağabeyimiz üzerinden siyaset yapmaya çalışmasıdır” dedi. 

Birtürk’ün tehditkâr dilini kınadığını söyleyen Sancar, MHP İl Başkanı’nın Pamukkale Belediye Başkan Yardımcısı Ramazan Eskin’i ziyaretinde makam koltuğuna oturduğu fotoğrafı göstererek, “Kendisi bizlere ayar vermeye ve milliyetçilik dersi vermeye çalışmasın. Denizli’de milletvekili çıkaramayan il başkanı olarak hala o koltukta oturması bile oldukça gariptir. Kendisi bizimle uğraşmaktan vazgeçsin, hamam sefası yapmaya devam etsin. Pamukkale Belediye Başkan Yardımcısı’nın makamına oturacak kadar devlet geleneklerinden uzak olan Birtürk’ü önce Allah’a sonra da Denizli halkına havale ediyorum. İl başkanı mısın yoksa belediye başkan yardımcısı mısın anlayamadık” sözleriyle eleştirdi.

Osman Nuri BOYACI

YORUM YAZ
BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
Okur yorumları, kişilerin kendi görüşleridir. Bu yorumlardan sorumlu değildir.
YORUM YAZ - Aklı evvel tartışması 
FOTO GALERİ Tümünü Gör
VİDEO GALERİ Tümünü Gör