poyrazoğlu otomotiv etiler
16 Temmuz 2020 Perşembe

Akışık, kendini ve hedeflerini anlattı

İYİ Parti Denizli'de 5 Temmuz'da gerçekleştirilecek kongre öncesi partinin geçmiş dönem il başkan yardımcılığını yapmış olan Raziye Akışık, adaylığını basın mensupları aracılığı ile açıkladı.

25-06-2020 14:24

Akışık açıklamasında"Ben adaylığımı açıkladığımda herhangi bir işaret, baskı, olmadı. Kimsenin gölgesi altında olmadım. Kendi hür iradem ile adaylığımı açıkladım." ifadeleri dikkat çekti. Akışık ayrıca Milletvekili Yasin Öztürk ve mevcut İl Başkanı Hasan Akgün arasında yaşanan olayları da değerlendirdi.

İYİ Parti Denizli 5 Temmuz’da ilk kongresini gerçekleştirecek. Parti içinde Milletvekili Yasin Öztürk ve İl Başkanı Hasan Akgün arasındaki yaşanan anlaşmazsılıklar Pamukkale ilçe başkanı Mustafa Çobanoğlu’nu aday olmasına neden olmuş ve Öztürk’ün destek açıklaması gelmişti. Ardından bir araya gelen Öztürk ve Akgün anlaşma sağlayarak kongrede Akgün’ün adaylığına karar verilirken, Çobanoğlu adaylıktan çekilmişti. Bu gelişmeler ışığında kongrede Akgün’ün rakibi Raziye Akışık oldu. İYİ Parti eski il başkan yardımcısı Akışık Denizli Gazeteciler Cemiyeti’nde bir basın açıklaması yaparak adaylığını resmen duyurdu.

“Bizler siyasetin nimetlerini değil, külfetlerine talibiz”

Akışık’ın açıklamaları şu şekilde; “Partimizin siyasi üretimini genişleterek, parti içi işleyiş ve demokrasi taleplerini yerine getirmek genel prensibimiz olacak. Ayrımsız, yabancısız, biri veya diğeri diye bahsedilmeyen birbirini önemli ve değerli kılan bir yaklaşımı benimseyeceğiz. Farklılıklarımızı zenginliğimiz kılıp, ortak değerlerimizi yüceltirsek ve hepsinden önemlisi birbirimizi sever ve sayarsak heyecanımız daha da artacaktır. Siyaset bana ne verecek diye değil, ben topluma ne vereceğim düşüncesiyle hareket ederek, dengelerle değil, değerlerle siyaset yapacağız. Bizler siyasetin nimetlerini değil, külfetlerine talibiz.

“Onun adamı, bunun adamı kavramı  tarih olacak”

Bizim teşkilatçılık anlayışımızda liyakat ve hakkaniyet esas olacaktır. Onun adamı, bunun adamı kavramı tarih olacak. Hepimiz partimizin adamı olacağız. Ben yaptım oldu mantığı ile değil ortak akıl ile hareket edeceğiz. Tüm teşkilatların katılımı ile parti programının halka anlatılabilmesi için düzenli eğitimler düzenleyeceğiz.

“Kadın susarsa…”

Bir kadın susarsa bir ülke karanlığa, yalnızlığa gider. Kadın susarsa ülke yasa boğulur. Kadın; anadır, eştir, yardır. Nice yiğitleri büyüten kadındır. Delegelerimize sesleniyorum; Tercihiniz ne olursa olsun, oyunuzun ne kadar değerli olduğunu hatırlatmak istiyorum. Bir Cumhuriyet kadını olarak Mustafa Kemal Atatürk’ün;’Kadınsız demokrasi olmaz’ görüşünü yerine getirmek, partimizin birlik ve beraberliğini pekiştirip ana şevkati yaklaşımı ile İYİ Parti Denizli İl Başkanlığı’na aday olduğunu kamuoyunun ve partililerimin huzurunda açıklıyorum.

Eski Başkan Bozkurt’tan destek

Raziye Akışık’ın açıklamasında yanında olarak destek veren İYİ Parti eski il başkanı Hasan Hüseyin Bozkurt ise, Akışık’a destek vermesinin 2 sebebi olduğunu birinin medeni cesareti, diğerinin ise üretim için kadının siyasette yer alması gerektiğini düşündüğü için olduğunu belitti. Bozkurt, ayrıca Akışık’ın yönetiminde yer almayacağını dışarıdan destek vereceğini söyledi.  Haber Merkezi

YORUM YAZ
BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
Okur yorumları, kişilerin kendi görüşleridir. Bu yorumlardan sorumlu değildir.
YORUM YAZ - Akışık, kendini ve hedeflerini anlattı
FOTO GALERİ Tümünü Gör
VİDEO GALERİ Tümünü Gör