etiler poyrazoğlu otomotiv
20 Şubat 2020 Perşembe

Akgün, yönetimi tanıttı

İYİ Parti’de  yönetim değişiminin ardından 2 Eylül’de İl Başkanı olarak atanan Hasan Akgün, 71 kişilik yönetimini tanıttı.  Akgün, partiyi Cesurlar Hareketi olarak nitelendirdi ve 71 cesur insanla yönetimi oluşturduğunu söyledi. 

09-10-2019 18:31

İYİ Parti İl Başkanı Hasan Akgün, Denizli Gazeteciler Cemiyeti İlyas Haytan Toplantı Salonu’nda kahvaltılı basın toplantısı düzenledi. İYİ Parti Genel Merkezi tarafından 2 Eylül’de il başkanı olarak görevlendirilen Hasan Akgün, 71 kişiden oluşan yönetim kurulu üyelerini tek tek tanıttı. Cesurlar hareketi olarak başlayan sürecin partileşme ile ete kemiğe büründüğünü belirten Akgün, cesurlardan oluşan 71 kişilik güzel bir liste oluşturduklarını söyledi. Yönetim olarak Denizli’ye ve siyasete hizmet için yola çıktıklarını belirten Akgün, yönetimde yer alan isimlerin toplumun tüm kesimlerine hitap ettiğini kaydetti.

İYİ Parti Denizli İl Teşkilatı olarak genel merkez tarafından atamayla görevlendirildiklerini ifade eden Akgün, bundan sonraki sürecin yine genel merkez kararları ile şekilleneceğini  vurgulayarak,  “2 Eylül’de tarafımıza ulaştırılan karar ile atandık. Kongreye gitmeyi biz yönetim olarak elbette isteriz. Ancak, bundan belirleyici olan genel merkez kararlarıdır. Genel merkez ‘45 günlük süre içinde kongreye gidin’ derse, kararı alır, kongreye gideriz. Ancak, atama yenilenir ve görevinize devam edin derlerse de görevimizin başındayız” dedi.

Parti içindeki bazı isimlerin mahkemeye başvurduğu ve kayyum atanması talebinde bulunduğuna yönelik soruya  Akgün,  kendilerine ulaşan bir bilgi ve belgenin olmadığını söyleyerek, “2 Eylül itibariyle görevlendirilen il başkanı karşınızda. Neden mahkemeye başvurdular, neden kayyum istediler bilmiyorum. Bu talepte bulunanların arasında, partinin kuruluşundan itibaren yönetimde yer alan isimler var. Keşke eleştirilerini o zamanlarda dile getirselerdi” yanıtını verdi.

Bu hafta yönetimin görev bölümü yaparak İl Divanı’nı oluşturacağını belirten Akgün, ilçe başkanı bulunmayan üç ilçeye de atama yapılacağını söyledi.  Etkin bir muhalefet yürüteceklerini söyleyen Akgün,  “Bizi tanıyanlar, ne kadar etkin siyaset ve muhalefet yaptığımızı iyi bilirler. Tavrımızı ve tepkimizi gerektiği zaman net bir şekilde ortaya koyarız. Ancak, laf olsun diye de siyaset ve muhalefet yapmayız. İlçe başkanları ve yönetimlerine ilişkin görevden alma düşüncemiz yok. Şu anda ilçe başkanı olmayan 3 ilçemiz var. En kısa süre içinde Sarayköy, Babadağ ve Bozkurt’a ilçe başkanı atamalarını yapacağız” dedi. İYİ Parti’nin bir kadın hareketi olduğunu, bu nedenle de kadınlara yönelik pozitif ayrımcılığın süreceğini ifade eden Akgün, başkan yardımcılarından en az 4’ünün kadınlardan oluşacağını, liyakat sahibi her ismin önemli görevlerde yer alacağını vurguladı. Akgün’ün yönetiminde Faruk Alyaz, Ünal İncegür, Abdi Baklan, Ertan Kesgin, İsmail Ağar gibi tecrübeli isimlerin yer alması dikkat çekti.

Osman Nuri Boyacı

YORUM YAZ
BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
Okur yorumları, kişilerin kendi görüşleridir. Bu yorumlardan sorumlu değildir.
YORUM YAZ - Akgün, yönetimi tanıttı
FOTO GALERİ Tümünü Gör
VİDEO GALERİ Tümünü Gör