etiler poyrazoğlu otomotiv
16 Eylül 2019 Pazartesi

Akcan’dan organ bağışı çağrısı

Çal ilçesinde organ bağışçısı sayısını arttırmak için harekete geçildi.  Sadece 160 kişinin bağış yaptığı ilçede sayının artırılması için Belediye Başkanı Fethi Akcan çağrı yaptı. 

31-05-2019 12:16

Çal Toplum Sağlığı Merkezi Başkanı Dr.İlke Kaya, Başkan Fethi Akcan, Başkan Yardımcısı Adnan Tatar ve Meclis Üyesi Hüseyin Süren ile belediyede görüşerek, organ bağışı kampanyasına destek istedi.  Başkan Akcan, “Organ bağışının önemini hepimiz biliyoruz. Bu konuda toplumdaki duyarlılık daha da artmalı. Belediye olarak organ bağışı gibi önemli bir konuda Toplum Sağlığı Merkezimize elimizden gelen tüm desteği vereceğiz” dedi.

Toplum Sağlığı İlçe Merkezi Başkanı Dr.İlke Kaya ise, organ ve doku naklinin organları hasar görmüş hastalara büyük bir umut ışığı olduğunu söyleyerek, “Organ bağışı konusunda toplumumuzun bilinci her kadar artsa da, bağışçı sayısı oldukça düşük. Sağlık Bakanlığı verilerine göre Türkiye’de 26 binin üzerinde insan organ nakli için sırada bekliyor. Her bağış bir umuttur. Çal’da 160 kişi organ bağışında bulundu. 19 bin kişiden fazla insanımızın yaşadığı ilçede bu sayı oldukça düşük. Hedefimiz kısa vadede 250 kişi, uzun vadede ise 2 bin kişiye ulaşmaktır” diye konuştu.

Bu arada, Başkan Fethi Akcan ile birlikte Çal Belediyesi’nde çalışan 10 kişi de organ bağışında bulundu. Organ bağışının belediye çalışanları tarafından devam edileceği öğrenildi.

Haber Merkezi

 

 

 

YORUM YAZ
BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
Okur yorumları, kişilerin kendi görüşleridir. Bu yorumlardan sorumlu değildir.
YORUM YAZ - Akcan’dan organ bağışı çağrısı
FOTO GALERİ Tümünü Gör
VİDEO GALERİ Tümünü Gör