poyrazoğlu otomotiv etiler
6 Haziran 2020 Cumartesi

Akapunktur, hacamat ve mezoterapi uygulamaları yapılacak

Denizli’de Tavas Devlet Hastanesi’nin ardından Dokuzkavaklar Semt Polikliniği’nde hacamat, akapuntkur ve mezoterapi gibi uygulamaların yapılacağı Geleneksel Tamamlayıcı Tıp Ünitesi törenle açıldı.

07-11-2019 14:33

Dokuzkavaklar Semt Polikliniği’nde düzenlenen törene; Vali  Hasan Karahan, İl Sağlık Müdürü Uz. Dr. Berna Öztürk, Denizli Devlet Hastanesi Başhekimi Uz. Dr. Mehmet Erkaleli,  Dokuzkavaklar Mahalle Muhtarı İlyas Yolcu,  hastane yöneticileri ve sağlık çalışanları katıldı.  İl Sağlık Müdürü Uz. Dr. Berna Öztürk,  GETAT ünitesi hakkında bilgi verdi. Denizli’nin ikinci GETAT Ünitesi’ni Pamukkale Belediyesi Semt Polikliniğinde hayata geçirdiklerini söyleyen Öztürk; “Denizli’de kamuda ikinci olacak olan GETAT ünitemizde ilk etapta akupunktur, hacamat (kupa terapisi) ve mezoterapi gibi uygulamalar yapılacaktır. GETAT uygulamaları sadece hastalıkların tedavisi için değil, hastalıklardan korunmak, sağlıklı yaşamak için de ihtiyaç duyulmakta ve Dünya Sağlık Örgütü tarafından da modern sağlık sistemlerini güçlendirmek üzere teşvik edilmiştir” dedi. 

GETAT Ünitesi’nin ilk hastası olan Şafak Armağan 45 yıldır geçmeyen migren ağrısının uygulanan akapunktur yöntemiyle nasıl geçtiğini anlattı.  Armağan; “ 25 yıldır süren migrenime kalıcı çözüm bulamamıştık. Üniteye başvurdum ve akapunktur tedavisi uygulandı. Daha 3 seans uygulanmasına rağmen migren ve baş ağrılarımın azaldığını gördüm” diye konuştu. 

Vali Hasan Karahan ise, “ Her zaman söylediğimiz gibi sağlık alanında ülkemizde son yıllarda atılan adımlar yüzümüzü güldürmektedir. Denizli’ye baktığımızda da vatandaşlarımızın ihtiyaçlarını karşılayacak her türlü sağlık yatırımları hayata geçiriliyor. Ünitenin açılışında emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” dedi. 

Haber Merkezi

 

 

YORUM YAZ
BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
Okur yorumları, kişilerin kendi görüşleridir. Bu yorumlardan sorumlu değildir.
YORUM YAZ - Akapunktur, hacamat ve mezoterapi uygulamaları yapılacak
FOTO GALERİ Tümünü Gör
VİDEO GALERİ Tümünü Gör