poyrazoğlu otomotiv etiler
8 Ağustos 2020 Cumartesi

AK Parti TMMM Grup Başkanvekili Özkan:

AK Parti Grup Başkanvekili ve Denizli Milletvekili Cahit Özkan, TBMM’de Denizli'nin Acıpayam, Çardak ve Bozkurt ilçelerinde depremden zarar gören vatandaşların mağduriyetlerinin giderilmesi için yasal bir düzenleme yapıldığını söyledi.

10-12-2019 14:20

Nisan ayında merkez üssü Sivrice'ye bağlı Kavakköy olan 5,2 büyüklüğünde meydana gelen deprem sonrası 11 köyde 50 yerleşim yerinde hasar oluştuğunu ve yaşanan mağduriyetin giderilmesi için devletin tüm imkânlarını seferber ettiğini anlatan Özkan, "Vatandaşlarımızın mağduriyetinin giderilmesi noktasında İçişleri Bakanlığı'na ilişkin yeni düzenlemeleri de içeren, Kanun Hükmünde Kararnamede Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifi, TBMM Genel Kurulu'nda kabul edildi" dedi.

Kanun teklifinin yasalaşması ile Denizli'nin Acıpayam, Çardak ve Bozkurt, Elazığ'ın Sivrice, Malatya'nın Arguvan, Doğanyol ve Pütürge ile Afyonkarahisar'ın Dazkırı ilçelerinde deprem sonrası oluşan zararların karşılanması için adım atıldığını anlatan Özkan, “Bazı Kanunlarda ve 375 Sayılı Kanun Hükmünde Kararnamede Değişiklik Yapılmasına Dair Kanuna göre yaşanan depremlerden zarar gören vatandaşların mağduriyetlerinin giderilmesi amacıyla düzenlemeye gidiliyor. Deprem nedeniyle konut, ahır ve iş yeri yıkık, ağır ve orta derecede hasar gören afetzedelere kredi desteği sağlanacak. Deprem Afet Sigortası yükümlülüğü ve hasar gören, yıkılan binanın kendi arsasında olmasına bakılmaksızın hak sahipliği olabiliyor" diye konuştu.

Haber Merkezi

 

 

 

YORUM YAZ
BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
Okur yorumları, kişilerin kendi görüşleridir. Bu yorumlardan sorumlu değildir.
YORUM YAZ - AK Parti TMMM Grup Başkanvekili Özkan:
FOTO GALERİ Tümünü Gör
VİDEO GALERİ Tümünü Gör