poyrazoğlu otomotiv etiler

Ak Parti’nin il kongresi 7 Nisan’da 

İlçe kongrelerini tamamlayan Ak Parti İl Teşkilatı, 7 Nisan’da kongreye gidiyor. Cumhurbaşkanı ve Ak Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın katılacağı  İl Kongresi ‘nin tarihini açıklayan Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, “İl Başkanı sorunumuz yok. Şu anki İl Başkanımızla ilgili tereddütümüz yok” diyerek İl Başkanı Necip Filiz’in görevini sürdüreceği mesajını verdi.

12-03-2018 17:03

Ak Parti İstişare Toplantısı’na Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci,  milletvekilleri Sema Ramazanoğlu, Şahin Tin, İl Başkanı Nicep Filiz, Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan ile AK Partili belediye başkanları ve  ilçe başkanları katıldı.  Toplantıda il kongresinin  tarihini açıklayan Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, “İl kongreleri siyasi partilerin düğünü, şölenidir. Kongreler, partililerin bir araya geldiği kardeşlik birliğinin güçlendirmek anlamında bir fırsattır” dedi.  

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN KATILACAK

İl Kongresinin 7 Nisan’da yapılacağını söyleyen Ekonomi Bakanı Zeybekci,  basın mensuplarının kongre ile ilgili sorularını yanıtladı. Bir basın mensubunun  “İl başkan adayınız belirlendi mi?” sorusuna “Bakacağız. Bizim il başkan adayı gibi sorunumuz yok.  Şu anki il başkanımız ile ilgili bir tereddüdümüz yok. Gerek Cumhurbaşkanımızın, gerek Başbakanımızın, gerekse bizim il başkanımıza güvenimiz tamdır” diye yanıtladı. 

“EN KISA SÜREDE AFRİN TEMİZLENECEK “

Zeytin Dalı Operasyonu’nun ekonomiye yansımasını da değerlendiren Bakan Zeybekci, “En kısa sürede Afrin ve o coğrafyada Türkiye’ye tehdit oluşturan terör örgütü unsurlar tamamen temizlenerek Afrin Harekatı bu şekilde yerine getirilmiş olacak. Suriyeli kardeşlerimiz veya Arap’ı ile Türkmen’i ile orada yaşayan gerçek ev sahipleri gerçek mülk sahiplerinin yerine dönmesi içinde gerekli olan ortamı sağlayacağız. Bana “Zeytin Dalı Operasyonunun ekonomiye etkisi soruluyor.  Bunun yanıtı ise  Zeytin Dalı Operasyonunun ekonomiye zararı olmayacaktır. Neden?   Çünkü Türkiye’de istikrara, huzura, güvene en hassas olan biliyorsunuz ekonomidir. Huzura, güvene ve istikrara öngörülebilirliği engelleri ortadan kaldırmak için yapılan bir operasyondur. Bunu güvence altına alan bir operasyondur. Ekonomik anlamda da pozitif olarak algılanmalıdır. Gelecekle ilgili Türkiye’ye olan tehditler azaldığı için ekonomi olumsuz etkilenmez” dedi. 

DİN EĞİTİM MERKEZİ’NİN TEMELİ ATILACAK
Denizli’nin her türlü ihtiyacını yakından takip ettiğini söyleyen Bakan Zeybekci, “Büyükşehir  Belediye Başkanımız, ilçe başkanları ve ilçe belediye başkanları ile birlikteyiz. Sürekli istişarelerde bulunuyoruz ve  Denizli’nin her türlü ihtiyacını  takip ediyoruz. Denizli’de TOKİ konutlarıyla 2 bin 281 konutun ihalesi yapıldı. Acıpayam-Gireniz-Dalaman Yolu ile ilgili çalışmalar tamamlandı,  en kısa sürede ihalesi gerçekleştirilecek. Ayrıca,  60 milyon liralık örnek bir proje olan Din Eğitim Merkezi’nin de temeli nisan ayında atılacak. Diyanet İşleri Bakanımızın da katılacağı törenle temelini atacağız” dedi. 
Şengül BOZ 
 

 

YORUM YAZ
BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
Okur yorumları, kişilerin kendi görüşleridir. Bu yorumlardan sorumlu değildir.
YORUM YAZ - Ak Parti’nin il kongresi 7 Nisan’da 
FOTO GALERİ Tümünü Gör
VİDEO GALERİ Tümünü Gör