etiler poyrazoğlu otomotiv
24 Şubat 2020 Pazartesi

AK Parti Milletvekili Özkan, eyleme katılıp çağrı yaptı

AK Parti TBMM Grup Başkanvekili ve  Denizli Milletvekili Cahit Özkan, İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından işlerine son verilen işçilerin eylemine katılarak destek verdi, İBB yönetiminden sözünde durmasını istedi.

05-09-2019 12:13

İBB önünde direnişlerini sürdüren işçilerin eylemine destek veren AK Parti Denizli Milletvekili Cahit Özkan, işçilerle halay çekti, İBB yönetimine çağrı yaptı.  İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’na seslenen Özkan, “Gelin bu zulme dur deyin,  sözlerinizin arkasında durun. Namus sözünüzü yerine getirin ve buradaki zulmü, mağduriyeti sonlandırın” dedi. 

Yıllardan beri İstanbul’un hizmetinde çalışan işçilerin hiçbir gerekçe gösterilmeden işten çıkarılmalarının izahının bulunmadığını, işten çıkarılan İBB ve iştiraklerinde çalışan işçilerin direnişinin sonuna kadar süreceğini söyleyen Özkan, “Hukuki açıdan haklıyız. Siyaseten seçim öncesi namus sözü verenler, bugün verdikleri sözü çiğniyorlar. Geçmişte noter senetleriyle, belgeleriyle milletimiz nezdinde güven tazelemek isteyenler, daha sonra da noter senedini bırakıp namus sözü verenler hem namus sözüne hem de senedine sahip çıkmamıştır. Onun için bu mücadelenin sonuna kadar arkasındayız. Allah’ın izniyle işçilerimiz hep birlikte direnişlerini sürdürecek ve haklı taleplerini zafere ulaştıracaklar” diye konuştu. 

İşçilerin evlerine ekmek, aş götürmekten, çocuklarının okul masraflarını karşılamaktan ve aylık kredi kartı taksitlerini ödemekten başka bir gayelerinin olmadığını vurgulayan Özkan, İBB yönetimine işçilerin geri alınması çağrısı yaptı. 

Haber Merkezi

 

YORUM YAZ
BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
Okur yorumları, kişilerin kendi görüşleridir. Bu yorumlardan sorumlu değildir.
YORUM YAZ - AK Parti Milletvekili Özkan, eyleme katılıp çağrı yaptı
FOTO GALERİ Tümünü Gör
VİDEO GALERİ Tümünü Gör