poyrazoğlu otomotiv etiler

AK Parti Milletvekili Ök, oturma eylemi yapan annelerin yanında olduklarını söyledi

AK Parti Denizli Milletvekili Nilgün Ök, Diyarbakır’da HDP İl Başkanlığı önünde terör örgütü tarafından dağa çıkarılan çocuklarının geri getirilmesi için oturma eylemi yapan annelere destek verdi.

14-09-2019 17:59

Ak Parti Denizli Milletvekili Nilgün Ök, Pamukkale İlçe Kadın Kolları Başkanı Zehra Karabay ve Yönetim Kurulu Üyeleri, çocukları terör örgütü PKK tarafından kaçırılan annelerin, HDP Diyarbakır İl Başkanlığı önündeki oturma nöbetine destek verdi. Her geçen gün sayıları artan ailelerle ilgili açıklama yapan Ök, “Hain terör örgütünün siyasal uzantısı HDP’nin gerçek yüzü ortaya çıkmaya devam ediyor. Türkiye terörle mücadele ettikçe PKK ve uzantıları çözülecek, ailelerimiz evlatlarına kavuşacaktır” dedi. 

Ağustos ayında Hacire Akar’ın dağa kaçırılan oğlu Mehmet için başlattığı oturma eyleminin sonuca ulaşmasının ardından, sayıları 24’e ulaşan annelere destek veren Denizli Milletvekili Nilgün Ök, “Terör ve terör sevicilerinin artık sonu gelmiştir. Bölge halkı artık bunlara pabuç bırakmayacak. Bu vesileyle hain terör örgütünün siyasal uzantısı HDP’nin de gerçek yüzü ortaya çıkmaya devam ediyor. Bizler evlat nöbetinde olan analarımızın her zaman yanındayız, olmaya da devam edeceğiz. Terörle mücadele kararlılığımız devam etmektedir. Bu sayede hem PKK hem de siyasal uzantıları çökmeye başladı. Bunlara en son yumruğu da acı çeken ve evlatlarına kavuşmak isteyen analarımız vuracaktır” diye konuştu.

İnsan hakları ve barış sözleriyle terör örgütü savunuculuğu yapıldığına da dikkat çeken Ök, bu tip söylemlerde bulunanların nafile çaba içinde olduğunu vurguladı. Ök, “Hendeklerin kapatıldığı dönemde barış ve demokrasi söylemiyle terörle mücadeleyi amacından saptırmaya çabalayanlar bugün yine aynı çaba içindedir. Analarımızın bu haklı mücadelesini kimse sulandıramayacaktır. Bu çevreler nafile çaba içerisindedir. Ordumuz ve devletimizin terörle mücadeledeki başarıları devam ettikçe bu kesimlerin sesleri giderek azalacaktır. Analarımızın dimdik duruşları onlara verilen en güzel cevaptır” ifadelerini kullandı.

Haber Merkezi

YORUM YAZ
BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
Okur yorumları, kişilerin kendi görüşleridir. Bu yorumlardan sorumlu değildir.
YORUM YAZ - AK Parti Milletvekili Ök, oturma eylemi yapan annelerin yanında olduklarını söyledi
FOTO GALERİ Tümünü Gör
VİDEO GALERİ Tümünü Gör