etiler poyrazoğlu otomotiv
19 Haziran 2019 Çarşamba

AK Parti ilçe adayları açıklandı

AK Parti, 31 Mart yerel seçimlerine katılacağı ilçe adaylarını EGS Kültür ve Kongre Merkezi’nde açıkladı. 17 ilçenin adaylarını açıklayan Genel Başkan Vekili Numan Kurtulmuş, Buldan ve Çal’da ittifak kapsamında MHP’nin adaylarının destekleneceğini duyurdu.

07-01-2019 14:25


AK Parti’nin EGS kültür ve Kongre Merkezi’nde düzenlediği Aday Tanıtım Toplantısı’na Genel Başkan Vekili Numan Kurtulmuş, İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Nihat Zeybekci, TBMM Grup Başkanvekili Cahit Özkan, Denizli Milletvekilleri ile adaylığı daha önce açıklanan Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan ve partililerin katıldı. Yarışa girecek isimleri AK Parti Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş açıkladı.

Açılış konuşmasını İl Başkanı Necip Filiz, “Denizli’nin ilçelerinde aday gösterilecek olan AK Partili ve Cumhur İttifakı adaylarını tebrik ediyorum. Denizli’yi en iyi yerlere taşıyacağımıza inancım tamdır. Şehirlerin geleceği o şehri yönetenlerin ufuklarıyla doğru orantılıdır. Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan’ın hizmetlerini takdirle takip ediyoruz. 2019 için gönül belediyeciliğimizi ifade eden bir sloganla halkımızın karşısına çıkıyoruz” dedi.
“Kronikleşmiş sorunları çözdük”
Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan ise, Denizli’nin  AK Partili belediyecilik anlayışıyla yürüyüşünün  2004’te Nihat Zeybekci ile başladığını belirterek, “Yalnızca il merkezi değil, tüm il ayağa kalkmalıydı. 5 yılda geriye dönüp baktığımızda, 50 yılda yapılmayan kronikleşmiş sorunları el birliğiyle çözmeye gayret ettik. Bugün gıpta ile bakılan bir noktaya geldik. 20 yılda yapılması gerekenleri 5 yılda yaptık. Milletin vakti yoktu, sıkıntıların bir an önce giderilmesi gerekiyordu. Bunları birlikte başardık” diye konuştu.

“Denizli tercihini 2004’te yaptı”
AK Parti İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Nihat Zeybekci ise, “Ege’nin Efesi” sloganıyla kürsüye geldi. “Bugün Denizli’nin düğünü” diyen Zeybekci, özel günde Denizli’de olmak istediğini vurguladı. 2004’te Denizli’de “Mahallenin en güzel kızı” diyerek yola  çıktıklarını söyleyen Zeybekci, “Denizli Ege’nin vizyon kenti, Türkiye’nin parlayan yıldızı olacak dedik. Bunların hepsini gerçekleştirdik. Bugün Denizli parmakla gösteriliyorsa bunu AK Parti yaptı, sizler yaptınız. Denizli buna pişman olmadı, Denizli bundan son derece memnun” diye konuştu.

“AK Parti reformların partisi” 
AK Parti’nin Türk siyasi hareketinin en güçlü partisi olduğunu söyleyen Genel Başkan Vekili Numan Kurtulmuş, “AK Parti milletin kendisidir. Verdiğimiz hizmetleri sıradan bir hizmet olarak görmeyelim. Biz milletimize borcumuzu ödüyoruz, tarihe olan sorumluluğumuzu yerine getiriyoruz. Yeri geliyor yerel seçimlere, genel seçimlere, halk oylamalarına giriyoruz. Her zaman bu şuurla hareket ettiğimiz için başarılı oluyor, halkımızdan vize alıyoruz” dedi.
AK Parti’nin milli ve yerli bir parti olduğunu dile getiren Kurtulmuş, “AK Parti dünya egemenliğinin karşısında düğme ilikleyen bir siyasi parti değil. Millet ne diyorsa onu yerine getirmeye çalışan siyasi harekettir. Değerlerimize ve köklerimize bağlı olacağız. Milli ve yerli kimliğimizi sürdüreceğiz. AK Parti reformcu bir siyasi partidir. Son 17 yılda yapılan reformları gözden geçiren, özgürlük ve hukuk alanında atılan adımlara bakın. Bu memlekette daha yakın zamanlara kadar başörtüsü yasağı vardı. Pamukkale Üniversitesi’nin kapısında bile gençlerimiz başörtüsüyle okula giremiyordu. Milletin partisiyiz, millette ne varsa yönetimde de, mecliste de o olacak” şeklinde konuştu.

Kurtulmuş konuşmasının ardından ilçe adaylarını tek tek açıkladı. Kurtulmuş, partisinin 17 ilçeninin adayını duyururken, Çal ve Buldan’da MHP’li adayların isimlerini açıkladı, bu ilçelerde seçimlere ittifak adaylarının gireceğini söyledi. 

Listelerdeki en büyük değişim Denizli’nin en önemli ilçesi olan Pamukkale’de yaşandı. Pamukkale’nin kurucu Belediye Başkanı olan Hüseyin Gürlesin’e ilk döneminin ardından “tamam” dendi ve yerine eski İl Başkanı Avni Örki aday gösterildi. Pamukkale’nin yanı sıra Tavas’ta Turhan Veli Akyol, Çardak’ta Mahmut Öztürk, Serinhisar’da Mehmet Kobaş, Çivril’de Gürcan Güven yeniden aday gösterilmedi.  AK Parti, Merkezefendi, Honaz, Sarayköy, Çameli, Beyağaç, Kale, Acıpayam, Güney, Baklan ve Babadağ’da mevcut belediye başkanlarıyla devam kararı aldı. Merkezefendi Belediye Başkanı Muhammet Subaşıoğlu ikinci dönem için vize alırken, Honaz Belediye Başkanı Turgut Devecioğlu, önemli bir başarıya imza atarak
4’üncü kez aday oldu. 

 İttifak kapsamında MHP’ye bırakılması beklenen Serinhisar’da da sürpriz yaşandı ve AK Parti son anda kendi adayını çıkardı. Tanıtım toplantısına MHP’li ittifak adayları Mustafa Fahri Şevik ve Fethi Akcan’ın yanı sıra, MHP’den hiçbir yöneticinin katılmaması da dikkat çekti. 

Şengül BOZ

YORUM YAZ
BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
Okur yorumları, kişilerin kendi görüşleridir. Bu yorumlardan sorumlu değildir.
YORUM YAZ - AK Parti ilçe adayları açıklandı
FOTO GALERİ Tümünü Gör
VİDEO GALERİ Tümünü Gör