etiler poyrazoğlu otomotiv
21 Ağustos 2019 Çarşamba

AK Parti İl Başkanı Filiz:

AK Parti Denizli İl Başkanı Necip Filiz; Yüksek Seçim Kurulu’nun İstanbul Büyükşehir Belediyesi seçimleri iptal etmesini, “Adalet yerini buldu” sözleriyle değerlendirdi. 

08-05-2019 11:01

İstanbul seçimlerinin iptal edilmesiyle ilgili yazılı açıklama yapan AK Parti Denizli İl Başkanı Necip Filiz, “Adalet yerini buldu. Seçimlerde İstanbul’daki usulsüzlük YSK tarafından da teyid edildi ve seçimlerin yenilenmesi kararı alındı” dedi. İstanbul seçimlerine ilişkin baştan beri ileri sürülen iddiaların somut ve net olduğunu, AK Parti tarafından hukuken ortaya koyulan ve sunulan delillerin YSK  tarafından dikkate alındığına işaret eden Başkan Filiz, “İtiraz en doğal, en yasal haktır. Belgelere dayanan ve teyid edilmiş iddialarımız, suç duyurusunda bulunacak kadar  ciddiye alınmıştır, doğru görülmüştür ve yerinde görülmüştür. Sonuç ne olursa olsun seçimler, kanunlarımıza ve prosedüre göre gerçekleştirilmelidir. Bu kurallara uyulmaması hâlinde seçilmişlerin meşruiyeti hakkında soru işaretleri ortaya çıkacak, demokrasimizin temelleri zayıflatılmış olacaktır. Bu süreç gayet normaldir. O yüzden birilerinin yaptıkları gibi demogojiye gerek yoktur. Algı operasyonu yapmaya gerek yoktur. Madem kazandınız o zaman tekrar halka gitmekten neden korkuyorsunuz. Demokrasiden ve halktan korkmayın. YSK kararı sonrası Ekrem İmamoğlu destekçileri sokaklara çıkmış terör örgütlerinin sloganlarını atıyor. Kaos yaratılmak isteniyor. Hukuka saygı duyun lütfen” diye konuştu. 

Demokrasi  ve hukuk içerisinde yapılan başvuruların gayrimeşru gibi gösterilmeye çalışıldığını ifade eden Filiz, “Bu kadar kine, bu kadar öfkeye, bu kadar telaşa, bu şekildeki tehdit  cümlelerine hiçbir şekilde gerek yok. Kendinden emin olanın sükunetini koruması  lazım. AK Parti'nin YSK  üzerinde baskı kurduğunu'söyleyenlere,  'Hakimleri Kızılay'da yürütmeyiz'  'Kızılay'da yürürseniz yüzünüze  tükürürler' 'Sizi Yüce Divan'da yargılarlar' sözlerini hatırlatmak isterim. Kim kimin üzerinde baskı kurmaya çalışıyor daha net anlaşılır. Bu seçimde dikkat edilmesi gereken sahte mağduriyet algısıdır. Oyları çalınan Binali Yıldırım, ama nedense mağdur olan Ekrem İmamoğlu gibi algı yaratılıyor. Aşırı yaygara yaparak mağduriyet algısı yaratılmaya çalışılıyor. Seçmenleri bekleyen en büyük tuzak bu. Milletimiz her zamanki gibi gerçeklerin farkındadır ve gereken cevabı sandıkta verecektir. Millet iradesi yerini bulacak ve tekrar demokrasi kazanacaktır” şeklinde konuştu.

Haber Merkezi

YORUM YAZ
BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
Okur yorumları, kişilerin kendi görüşleridir. Bu yorumlardan sorumlu değildir.
YORUM YAZ - AK Parti İl Başkanı Filiz:
FOTO GALERİ Tümünü Gör
VİDEO GALERİ Tümünü Gör