poyrazoğlu otomotiv etiler
10 Aralık 2018 Pazartesi

Ak Parti’de gözler il kongresi tarihinde

AK Parti Merkezefendi ve Pamukkale ilçe kongrelerinin tarihi belirlendi. İl Başkanı Filiz, Merkezefendi kongresinin 27, Pamukkale kongresinin de 28 Ocak’ta yapılacağını açıkladı.

12-01-2018 18:04

AK Parti’nin aday konusunda yaşanan sıkıntılar nedeniyle daha önce 2 kez ertelenen Merkezefendi ve Pamukkale ilçe kongrelerinin tarihleri, İl Başkanı Necip Filiz tarafından açıklandı. Filiz, Merkezefendi kongresinin 27, Pamukkale kongresinin de 28 Ocak’ta yapılacağını belitti.

AK Parti’de, sıkıntı yaşanan 2 ilçede çözüm için genel merkezin devreye girmesiyle Merkezefendi ve Pamukkale ilçe başkan adaylarını belirlemek üzere önce temaül yoklaması yapıldı, ardından öne çıkan isimler Ankara’ya davet edildi, oradaki mülakatla Merkezefendi’de Ekrem Başer’in, Pamukkale’de Uğur Gökbel’in adaylıklarına karar verildi.

Bu gelişmeleri ardından dikkatler kongre tarihine yöneldi. AK Parti İl Başkanı Necip Filiz, Denizli Gazeteciler Cemiyeti’ni ziyaretinde o tarihleri açıkladı. Filiz, Merkezefendi Kongresi’nin 27 Ocak Cumartesi, Pamukkale İlçe Kongresi’nin 28 Ocak Pazar günü yapılacağını söyledi.
AK Parti’nin Merkezefendi ve Pamukkale ilçe kongreleri daha önce ekim ayında alınan bir kararla ertelenmişti. Daha sonra ise kongre tarihleri Merkezefendi için 24 Aralık, Pamukkale için 30 Aralık olarak belirlenmiş, ancak aday konusunda yaşanan sıkıntılar nedeniyle yine yapılamamıştı.
 

YORUM YAZ
BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
Okur yorumları, kişilerin kendi görüşleridir. Bu yorumlardan sorumlu değildir.
YORUM YAZ - Ak Parti’de gözler il kongresi tarihinde
FOTO GALERİ Tümünü Gör
VİDEO GALERİ Tümünü Gör