poyrazoğlu otomotiv
23 Mayıs 2019 Perşembe

AK Parti’de  seçim istifaları

AK Parti’nin 4 ilçe başkanı belediye başkanı ve belediye meclis üyeliğine aday adayı için istifa etti. Pamukkale ve Merkezefendi belediyelerinde 5 başkan yardımcısı da istifalarını sundu. AK Parti İl Başkanı Necip Filiz, “2019 mahalli seçimlerinde AK Parti kadrolarında yer almak isteyen partililerin ve vatandaşların yoğun bir teveccühü ile karşılaştık” dedi.

05-12-2018 16:00

AK Parti Denizli İl Başkanı Necip Filiz, yaptığı açıklamada Bozkurt, Buldan, Çardak ve Tavas ilçe başkanlarının belediye başkanı ve belediye meclis üyeliğine aday adayı olabilmek için genel merkez tarafından talep edilen istifalarını sunduklarını bildirdi. AK Parti Genel Merkezi tarafından açıklanan seçim takviminin işlediğini ve bu bağlamda da İlçe Başkanı olan parti mensuplarının da yeni görevlere talip olmak adına mevcut görevlerinden ayrıldıklarını belirten Filiz, “2019 mahalli seçimlerinde AK Parti kadrolarında yer almak isteyen partililerin ve vatandaşların yoğun bir teveccühü ile karşılaştık. Genel merkezimizin takdiriyle 4 ilçe başkanımız görevlerinden ayrıldı. Bozkurt İlçe Başkanımız Ahmet Bayar, Buldan İlçe Başkanımız Hasan Çoşan, Çardak İlçe Başkanımız Mehmet Pala ve Tavas İlçe Başkanımız Hüseyin İnamlık belediye başkanı ve belediye meclis üyeliğine aday olabilmek için başkanlıktan istifa ederek aday adayı oldular” dedi.

Filiz, genel merkez tarafından bir atama yapılıncaya kadar Bozkurt İlçe Başkanı Ahmet Bayar’ın yerine vekaleten Kadir Cengiz, Buldan İlçe Başkanı Hasan Çoşan’ın yerine vekaleten Naci Çomuk, Çardak İlçe Başkanı Mehmet Pala’nın yerine vekaleten Mehmet Beşdağ ve Tavas İlçe Başkanı Hüseyin İnamlık’ın yerine vekaleten Hasan Hüseyin Büyüktarakçı’nın görevlendirildiği açıkladı. 

İki  belediyede 5 başkan yardımcısı istifa etti

Bu arada Pamukkale ve Merkezefendi belediyelerinde 5 başkan yardımcısı istifa etti. Seçim Yasası gereği 31 Mart yerel seçimlerinde aday olacakların istifası için tanınan süre sona erdi. Pamukkale ve Merkezefendi belediyelerinde meclis üyeliği için yeniden aday olacak isimler de bu kapsamda başkan yardımcılığı görevlerinden istifa etti. Pamukkale Belediyesi’nde başkan yardımcıları Selim Arkan ve Adnan Kaya, istifa eden isimler oldu.

Merkezefendi Belediyesi’nde ise, başkan yardımcıları Ayhan Mazıoğlu, Hasan Kılıç ve Yusuf Görgüç görevlerinden istifa etti.

Haber Merkezi

YORUM YAZ
BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
Okur yorumları, kişilerin kendi görüşleridir. Bu yorumlardan sorumlu değildir.
YORUM YAZ - AK Parti’de  seçim istifaları
FOTO GALERİ Tümünü Gör
VİDEO GALERİ Tümünü Gör