poyrazoğlu otomotiv

AIESEC projesi kapsamında

Denizli Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Uğur Erdoğan, AIESEC projesi kapsamında Denizli’ye gelen 8 ülkeden 15 öğrenciyi misafir etti.

Özel Denizli Seviye Okulları’nın misafiri olarak Denizli’ye gelen öğrenciler, Denizli Ticaret Odasını ziyaret etti. Fas, Tunus, Cezayir, Arnavutluk, Moldova, Hindistan, Endonezya ve Suudi Arabistan uyruklu öğrencileri karşılayan Başkan Erdoğan, ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirdi. 

Geleceğe yön verilirken farklı kültürlerin yerinde görülmesinin önemine değinen Başkan Erdoğan, “Teknolojinin gelişmesiyle birlikte bireylerin, sadece kendi doğduğu veya yaşadığı ülkede çalışma zorunluluğu ortadan kalkmıştır. Artık toplumların yaşayışı, kültürleri ve ekonomik bilgileri öğrenilerek, o ülkelere gidiliyor ve daha sonra ticaret geliştiriliyor. Sizlerin de ülkemize ve şehrimize gelerek bizleri görüp, kültürümüzü tanımanız çok önemlidir.” dedi.

Erdoğan, Türkiye’de ticaretin çok hızlı ve kolay olduğuna işaret ederek, “Denizli 3,5 milyar dolara yakın ihracatı olan bir şehirdir. 160 çeşit ürünün üretildiği Denizli’den 200 ülkeye ihracat yapılmaktadır. İş ve ticaret yapmak istediğinizde Denizli aklınıza gelebilir.” şeklinde konuştu.

Erdoğan, kültürler arası köprü oluşturmaları ve kardeşliğin pekişmesine vesile olmaları dolayısıyla Özel Denizli Seviye Okulları kurucu müdürleri Mahmut Çatlık ve Şaban Varol’a teşekkür ederek, sözlerine son verdi. 

Özel Denizli Seviye Okulları Kurucu Müdürü Çatlık ise 15 öğrencinin 6 hafta boyunca Denizli’de kalacağını belirterek, “Öğrencilere, Türkçe başta olmak üzere Türk kültürü, Osmanlı Minyatürü, Ebru sanatı, halk oyunları, Türk musikisi, Denizli’nin tarihi ve turistik yerleri ile Denizli iş dünyasıyla ilgili bilgiler aktaracağız.” diye konuştu. 

Ziyaret sonunda Erdoğan, Denizli hatırası olarak öğrencilere çeşitli hediyeler takdim etti. 


YORUM YAZ
BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
Okur yorumları, kişilerin kendi görüşleridir. Bu yorumlardan sorumlu değildir.
YORUM YAZ - AIESEC projesi kapsamında
FOTO GALERİ Tümünü Gör
VİDEO GALERİ Tümünü Gör