poyrazoğlu otomotiv etiler
6 Haziran 2020 Cumartesi

Ağız ve Diş Sağlığı Hastanesi’ne gurur veren ödül

Denizli Ağır ve Diş Sağlığı Hastanesi,  HIMMS 19 Eurasia Sağlık Bilişimi ve Teknolojileri Fuarı’nda O-EMRAM Seviye 6 kriterlerini yerine getirerek Türkiye’de bu unvanı almaya hak kazanan ilk hastane oldu. 

01-11-2019 14:36

Ödülü  İl Sağlık Müdürü Uz. Dr. Berna Öztürk ile Hastane Başhekimi Dt. İlgin Revna Kaytan ve Başhekim Yardımcısı Dt. Yasemin Türkkanı, Sağlık Bakan Yardımcımız Dr. Şuayip Birinci ve HIMSS USA CEO’su Harold F. Wolf’un elinden aldı.  İl Sağlık Müdürü Dr.Berna Öztürk, bu yıl da fuarda Denizli olarak Türkiye’de sayılı hastaneler arasına girerek fark yarattıklarını belirtti. 

Türkiye’de bu unvanı alan ilk Ağız ve Diş Sağlığı Hastanesi olduklarını belirten Öztürk,  “2017 yılında Türkiye’de bir ilk gerçekleştirip Denizli’de 10 kamu hastanemizin hepsi EMRAM Seviye 6 kriterlerini yerine getirerek “Dijital Hastane” olmuş ve geçen yıl ki fuarda bu hastane yöneticilerimiz ile birlikte ödül almıştık. Bu başarı sonucunda Sağlık Bakanlığımız tarafından Türkiye’de ayaktan tedavi hizmeti sunan sağlık kuruluşlarında ilk kez uygulanacak O- EMRAM Seviye 6 modeli için Denizli Ağız ve Diş Sağlığı Hastanemiz pilot il seçilmişti. Hastanemiz pilot il seçildikten sonra Bakanlığımızın diş hastanelerinin dijital hastane olması yönünde belirlemiş olduğu hedefler doğrultusunda çalışmalara başlamış ve Mayıs ayında HIMSS yetkilileri tarafından yapılan değerlendirmeyle birlikte O-EMRAM Seviye 6 kriterlerini yerine getirerek bu ünvanı Türkiye’de almaya hak kazanan ilk Ağız ve Diş Sağlığı Hastanesi olmuştuk. İşte bugün de burada yine Türkiye’de bir ilki gerçekleştirmiş olmanın ve bizden sonra bu seviyeye ulaşan sayılı hastane ile bu ödülü almanın haklı gururunu yaşıyoruz” dedi. 

Ödülün Denizli için büyük bir gurur olduğunu vurgulayan Öztürk, “Bu başarıları yakalamamızda özveri ile yoğun bir çalışma yürüten tüm ekip arkadaşlarımı tebrik ederek teşekkürlerimi iletiyorum. Bu ekip ruhuyla inanıyorum ki Denizli’de birçok yeni proje ve hizmetlerde yine fark yaratmaya devam edeceğiz” diye konuştu.

Haber Merkezi

 

YORUM YAZ
BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
Okur yorumları, kişilerin kendi görüşleridir. Bu yorumlardan sorumlu değildir.
YORUM YAZ - Ağız ve Diş Sağlığı Hastanesi’ne gurur veren ödül
FOTO GALERİ Tümünü Gör
VİDEO GALERİ Tümünü Gör