poyrazoğlu otomotiv etiler
6 Haziran 2020 Cumartesi

AGD’nin eğitim kampı Karahayıt’da yapıldı

Anadolu Gençlik Derneği Denizli Şubesi Üniversite Komisyonu tarafından geleneksel olarak düzenlenen iki günlük kardeşliğe ilk adım eğitim kampı Karahayıt’da yapıldı. 

23-10-2019 11:37

Kur’an-ı  Kerim tilavetiyle başlayan program, AGD Denizli Şubesi Üniversite Komisyon Başkanı Yasin Sulamış’ın açılış konuşmasının ardından seminerlerle devam etti. AGD Denizli Şube Başkanı Hamza Öztürk, “Anadolu Gençlik, Çanakkale önlerine gelmiş İngiliz donanmasında namaz kılıp Osmanlı siperlerini bombalayacak askerleri yetiştirmenin adresi değildir. Anadolu Gençlik, çay sohbetlerinde ve edebiyat kürsülerinde kahramanlık satmak değildir.  Anadolu gençlik ümmetin son Daru’l- Erkam-ıdır, son Ashab-ı Suffasıdır. Anadolu Gençlik, Enderun’dur, 4 fakültedir. Hakkı üstün tutmaktır, maneviyatçılıktır, nefis terbiyesidir. Anadolu Gençlik, yük altında ve hizmet esnasında sadık ve sağlam kalabilmenin okuludur. Anadolu Gençlik, iman varsa imkan da vardır diyebilmenin adresidir” diye konuştu. 

Güçlü ve başarılı bir ülkenin temel taşlarını her zaman gençlerin döşediğini söyleyen Öztürk, “ Görüşü ne olursa olsun her genç kardeşimiz bu ülke için önemli bir değerdir. Bizim ‘Sınıflardan Kampüslere Yeni Bir Dünya’ sloganımız bulunmakta. Biz adaletin, kardeşliğin, sevginin ve başarının hâkim olduğu yeni bir dünya hedefimiz de tüm genç kardeşlerimize birlikte hareket etme teklifinde bulunuyoruz” dedi. İki günlük kampta çeşitli aktiviteler düzenlendi.

Haber Merkezi       

 

YORUM YAZ
BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
Okur yorumları, kişilerin kendi görüşleridir. Bu yorumlardan sorumlu değildir.
YORUM YAZ - AGD’nin eğitim kampı Karahayıt’da yapıldı
FOTO GALERİ Tümünü Gör
VİDEO GALERİ Tümünü Gör