poyrazoğlu otomotiv etiler

AGD’den Kudüs ve Mescid-İ Aksa semineri 

Anadolu Gençlik Derneği Denizli Şubesi’nin  İl Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliğiyle düzenlediği   ‘Liseli Gençler İlk Kıblesiyle Tanışıyor’ projesi kapsamında 40 lisede ‘Kudüs ve Mescid-i Aksa’ konulu seminerler veriliyor.

16-04-2018 17:30

Projeyle Kudüs’e ziyarette bulunmuş olan Anadolu Gençlik Derneği Denizli Şubesi İmam Hatipler Komisyonu Başkanı Ömer Faruk Çağrıcı sunum yapıyor,   Kudüs’ün ve Mescid-i Aksa’nın önemini liseli gençlere anlatıyor. 

Mescid-i Aksa’nın müslümanların ilk kıblesi olduğunu söyleyen Çağrıcı, “Peygamberimiz ve arkadaşları 15 yıl boyunca yönlerini Mescid-i Aksa’ya çevirerek  namaz kılmışlardır. Yani Mescid-i Aksa İslam’ın ilk kıblesidir.  Kudüs ve Mescid-i Aksa, Peygamberimizin bizlere emanetidir. Kudüs, tarihi boyunca Hristiyanlık, Yahudilik ve İslamiyetin baş şehirlerinden biri olmuştur. Hz. İsa, Hz. Musa, Hz. Davut ve Hz. Süleyman bu şehirde  yaşamıştır. Yani bu şehir peygamberler şehri ve dünyanın merkezidir.  Dinimiz için çok önemli ve gözde şehirdir” dedi.

Seminer sonrası Kudüs’le alakalı izlenimini paylaşan bir lise öğrencisi, “Kudüs ve Mescid-i Aksa ile alakalı yapılan bu çalışma ile Kudüs’ün ne kadar önemli olduğunu kavradık. Konfransta Kudüs’ün İstanbul kadar önemli olduğunu gördüm. Emeği geçen herkese teşekkür ederim” dedi. 
Haber Merkezi 

YORUM YAZ
BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
Okur yorumları, kişilerin kendi görüşleridir. Bu yorumlardan sorumlu değildir.
YORUM YAZ - AGD’den Kudüs ve Mescid-İ Aksa semineri 
FOTO GALERİ Tümünü Gör
VİDEO GALERİ Tümünü Gör