etiler poyrazoğlu otomotiv
17 Şubat 2020 Pazartesi

Ağaç dallarından aksesuar

Pınar Baha Abalıoğlu Anadolu Lisesi’nde okul öğrencilerinin  atıklardan hazırladığı eserlerle, doğadan topladığı ağaç dalları ve köklerini aksesuara dönüştüren Murat Akkayun’un tasarımları sergilendi. 

13-06-2019 17:40

Pınar Baha Abalıoğlu Anadolu Lisesi’nde çevre kirliliğine ve atıkların ekonomiye geri kazandırılmasına dikkat çekmek için farklı bir sergi açıldı. Okul öğrencilerinin hazırladığı “Sıfır Atık Farkındalık” temalı eserler  ile Murat Akkoyun’un “Geri Dönüşüm Muhteşem Olacak” temalı ağaç dalları ve köklerinden yaptığı el emeği eserlerden oluşan karma sergi yoğun ilgi gördü. Sergi ile birlikte okul bünyesinde yapımı tamamlanan kütüphane de hizmete açıldı.Okul Müdiresi Türkan Negiş, doğanın korunması, denizlerin kirletilmemesi ve atıkların geri dönüştürülmesi konseptinde öğrencilerin  yaptıkları başarılı çalışmalarla serginin, amacına ulaştığını söyledi.

Doğadan topladığı ağaç dalları ve kökleri butik aksesuar ve eşyalara dönüştüren Murat Akkoyun’un çalışmaları büyük ilgi çekerken, öğrencilerin çevre kirliliğine karşı farkındalık yaratmak için yaptıkları birbirinden başarılı çalışmalar ziyaretçilerinin büyük beğenisini kazandı.

Haber Merkezi

YORUM YAZ
BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
Okur yorumları, kişilerin kendi görüşleridir. Bu yorumlardan sorumlu değildir.
YORUM YAZ - Ağaç dallarından aksesuar
FOTO GALERİ Tümünü Gör
VİDEO GALERİ Tümünü Gör