poyrazoğlu otomotiv etiler

“Adım adım kumpas hükümetine gidiyor”

CHP İl Kongresi’nde Divan Başkanlığı yapan Genel Sekreter Kamil Okyay Sındır, AK Parti hükümetinin adım adım kumpas hükümetine doğru ilerlediğini öne sürdü.

01-01-2018 15:10

Cumhuriyet Halk Partisi Denizli İl Kongresi’nde divan başkanlığı yapan Genel Sekreter Kamil Okyay Sındır, kongrenin açılışında yaptığı konuşmada ülkenin çok zor ve karanlık günlerden geçtiğini belirtti, “Ancak CHP olarak ümitsizliğe kapılmadan karanlığın ucunda görülen ışığa doğru yürüyoruz. Nereye gittiğimizi çok iyi biliyoruz” dedi.

2019 seçimlerinde Türkiye’nin önünde 2 seçenek bulunduğunu kaydeden Sındır, “Ya demokrasinin ya da tek adam rejimi konusunda tercih yapılacak. 16 Nisan referandumundan sonra parti devletine ve tek adam rejimine doğru gidiş var. Bakanlar Kurulu ortadan kaldırılmış, KHK yetkisini de alıp meclisi by pass eden, yüksek yargının yapılanması yetkisini eline alan bir durumla karşı karşıyayız” dedi.

CHP’li belediye başkanlarına yönelik soruşturma ve görevden almalara da değinen Kamil Okyay Sındır, “Biliyorsunuz Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi’yi görevden aldılar. Şimdi de bazı belediye başkanlarımıza kumpas hazırlıyorlar. Kumpas için alt yapı hazırlanıyor. Bu hükümet adım adım kumpas hükümeti olarak tescillenmektedir” dedi.

YORUM YAZ
BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
Okur yorumları, kişilerin kendi görüşleridir. Bu yorumlardan sorumlu değildir.
YORUM YAZ - “Adım adım kumpas hükümetine gidiyor”
FOTO GALERİ Tümünü Gör
VİDEO GALERİ Tümünü Gör