poyrazoğlu otomotiv etiler

ADD’nin imzalarını Arslan teslim etti

Atatürkçü Düşünce Derneği (ADD) Genel Merkezi’nin şeker fabrikalarının özelleştirilmesine karşı başlattığı kampanyada toplanan 100 bin imza TBMM Dilekçe Komisyonu’na teslim edildi.  İmzaları teslim eden CHP Denizli Milletvekili ve ADD eski Genel Başkan Yardımcısı Kazım Arslan,  “ADD’nin imza kampanyası Meclis’te gündemi belirledi” dedi.

05-04-2018 15:42

ADD  Genel Merkezi’nin şeker fabrikalarının özelleştirilmesine karşı başlattığı imza kampanyasında 100 bin imza toplandı. CHP’nin ADD üyesi milletvekillerinin de destek verdiği imza kampanyası Meclis’te düzenlenen ortak basın toplantısının ardından TBMM Dilekçe Komisyonu’na teslim edildi.

Basın toplantısında konuşan CHP Denizli Milletvekili ve ADD Eski Genel Başkan Yardımcısı Kazım Arslan, “ “Şeker Vatandır, Vatan Satılmaz” diyen, “Şeker fabrikaları Cumhuriyetin kalesidir, satılamaz” diye haykıran milyonlar, sesini şimdi Meclis’te de duyuruyor. Türkiye 7’den 70’e ayağa kalkıyor ama iktidar içeriye değil dışarıya kulak kabartıyor. İktidar şeker çiftçisine, işçisine, nakliyecisine değil ABD taleplerine bel bağlıyor. Şeker fabrikaları kamuda olduğu için değil, kötü yönetim nedeniyle zarar ettiriliyor. Verimli çalışması yönünde gayret sarf edilmiyor. Sorun, şeker fabrikalarını devletin işletmesi değil, bu fabrikaları kötü işlettiren iktidarda aranmalıdır. Şeker fabrikaları değil, israf batağındaki saray rejimi bu millete yüktür. Şeker fabrikalarını satmak yerine yeni bir kamu işletmeciliğiyle ayağa kaldırmak, özerkleştirerek işletmek mümkündür” dedi.

Üyesi olduğu Atatürkçü Düşünce Derneği’nin  yurt çapındaki imza kampanyasında 100 bin imzayla şeker pancarının yok edilmesine karşı hükümeti ve Meclisi  son kez uyardığını dile getiren Arslan,  “CHP ve Atatürkçü Düşünce Derneği bu kalenin yılmaz savunucusu olarak dimdik ayaktadır. Ezilenden yana olanlar, 100 bin imzayla bugün köprüden önceki son çıkışı gösteriyor; çiftçisi, işçisi, işvereni ve işletmesiyle sağlıklı, kazançlı, yerli şekeri destekliyor. Şeker fabrikalarını özelleştirmek, 500 bin çiftçiyi ve ailesiyle birlikte 3 milyon insanımızı etkileyecek. Alt sektörlerle beraber 10 milyona yakın vatandaşımızın hayatı bu kararla kararacak. ABD kaynaklı firmaların çıkarına işleyecek bu karar, gayri millidir. Yerliden, milliden yana olmanın en önemli kanıtı şekerine, toprağına, suyuna sahip çıkmak; ithal ete, ithal yeme, samana ve bakliyata karşı çıkmaktır” diye konuştu.

Basın toplantısının ardından toplanan 100 bin imza TBMM Dilekçe Komisyonu’na teslim edildi.

Haber Merkezi

YORUM YAZ
BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
Okur yorumları, kişilerin kendi görüşleridir. Bu yorumlardan sorumlu değildir.
YORUM YAZ - ADD’nin imzalarını Arslan teslim etti
FOTO GALERİ Tümünü Gör
VİDEO GALERİ Tümünü Gör