poyrazoğlu otomotiv etiler

Adanmış hayatlar

Deha 20 Gazetesi Yazarı Mustafa Örki, ‘İmam’ ve ‘Din Gönüllüsü’nün ardından ‘Adanmış Hayatlar’ adlı üçüncü kitabını yayınladı. Örki’nin yeni kitabı engelli insanların ayakta kalabilmesi ve ailelerinin mücadelesine destek vermeyi amaçlıyor.

12-04-2018 15:57

Deha 20 Gazetesi Yazarı Mustafa Örki, uzun süredir üzerinde çalıştığı ‘Adanmış Hayatlar’ isimli kitabını okurlarıyla buluşturdu.

İlk baskısı 2 bin adet yapılan ‘Adanmış Hayatlar’ isimli kitabını Denizli 2. Kitap Fuarı’nda da okurları için imzalayan Mustafa Örki, yeni çalışmasının engelli insanların ayakta kalabilmesi ve ailelerinin mücadelesine destek vermeyi amaçladığını belirtti. Örki, “Nüfusumuzun yüzde 10’u doğuştan ya da yakalandığı amansız hastalıklardan dolayı engelli. Bir de bunlara bakan anne ve babalar var. Özürlülerimiz çoğu zaman ‘niye ben?’ diye sorar. Aileleri de hep böyle bir talihsizliğin niye başlarına geldiğini sorgular. Günümüzde çocuk, genç ve ileri yaştaki engelli  vatandaşlarımız ile ailelerinin sosyal yaşamı yok denecek kadar azdır. Bu insanların ayakta kalması gerekiyor” dedi.

Adanmış Hayatlar isimli kitabında tespit ettiği 143 sahabeye yer verdiğini belirten Örki, “Okumasını bilen bazı özürlü vatandaşlarımızla aileleri üzerinde olumlu neticeler aldık. Memnuniyetle ifade edebilirim ki, son dönemde ülkemizde hasta ve engelli  yakınlarına verilen hizmet ve yardımı inkar edemeyiz. Ama daha çok işimiz var. Hayırseverlerimiz onlar için yardımlar yapıyor. Ancak bir kitap hediye ederek onların zorlu yaşamı karşısında direncini artırabilirler. Bu şekilde terapi niteliğindeki çalışmamız amacına ulaşmış olur” dedi.

Ayhan AKAR

  
 

YORUM YAZ
BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
Okur yorumları, kişilerin kendi görüşleridir. Bu yorumlardan sorumlu değildir.
YORUM YAZ - Adanmış hayatlar
FOTO GALERİ Tümünü Gör
VİDEO GALERİ Tümünü Gör