etiler poyrazoğlu otomotiv
20 Eylül 2018 Perşembe

Adalet Bakanı Gül: Bu topraklarda asla bir senaryoya, asla bir oldu bittiye izin veremeyiz

​​​​​​​Adalet Bakanı Abdülhamit Gül, bu topraklarda asla bir senaryoya, asla bir oldu bittiye izin vermeyeceklerini belirterek, "FETÖ, PKK, DAEŞ’i hangi terör örgütü ve bunları kullanan kuklacıların hepsine gereken dersi vermeye hazırız. Türkiye Cumhuriyeti bunların önünde aska diz çökmeyecektir" dedi.

30-09-2017 16:45

Bakan Gül, bir dizi ziyaret ve açılış için geldiği Antalya’da partisinin il başkanlığını ziyaret etti. İl Başkanı Rıza Sümer tarafından çiçekle karşılanan Bakan Gül, vatandaşlarla da tek tek tokalaştı. Bakan Gül, daha sonra toplantı salonunda partililerle bir araya geldi. Burada konuşan Bakan Gül, AK Parti doğduğu günden bu yana her yerde olduğu gibi Antalya’da da güzel işler yaptığını kaydetti.
Bu kutlu davada ‘Durmak yok yola devam’ diyen bir aile olduklarının altını çizen Bakan Gül, o nedenle kendileri ile yarışmaları gerektiğini vurguladı. Bakan Gül, daha sonra Antalya Adliyesi'nde aşure etkinliğine katıldı. Yapılan duanın ardında Bakan Gül, Başsavcı Ramazan Solmaz ile birlikte vatandaşlara aşure dağıttı.

"Rahatsız oldukları Türkiye'nin büyümesi"
AK Parti İl Başkanlığı ziyaretinde yaptığı konuşmada AK Parti’nin kendi kendisi ile yarışması gerektiğine değinen Bakan Gül, “Bizleri bu çatı altına toplayan amaç elbette büyük Türkiye idealidir. Türkiye’yi hasta adam diye yatağın mahkum etmek isteyenler, Başbakanını ülke ülke dolaşan bir Türkiye istediler. Türkiye ne olsun ne ölsün biz böyle seviyoruz dediler. 3 Kasım 2002’de Anadolu ihtilaliyle milletin adamı geldi, hasta adam Türkiye’yi dünya lideri yapmak için yola koyuldu. Rahatsız oldukları mesele budur. Türkiye ekonomik, siyasi ve borçlarını ödediği için Türkiye’den korkmak gerekir diye karşıt bir kampanya başlattılar. Mesele büyük Türkiye yolunda ilerleyen Türkiye’yi geriletmek için verilen mücadeledir. Bunu yapmaya çalışıyorlar. Türkiye hasta adam olmaya devam etseydi, ekonomik ve siyasi krizlerle boğuşsaydı aleyhimizde kampanya yapan kimse bu lafları söylemezdi. Rahatsız oldukları Türkiye’nin büyümesi ve yönetime milletin gelmesidir.”diye konuştu.

"Türkiye diz çökmeyecektir"
Türkiye’nin ufalanmasına, bölünmesine, hasta adam olmasına içeride ve dışarıda asla izin vermeyeceklerini işaret eden Bakan Gül, “FETÖ, PKK, DAEŞ’i hangi terör örgütü ve bunları kullanan kuklacıların hepsine gereken dersi vermeye hazırız. Türkiye Cumhuriyeti bunların önünde aska diz çökmeyecektir” dedi.

"Anamuhalefet yok"
Türkiye’nin AK Parti davasıyla kaderini bütünleştiren bir ülke olduğunu dile getiren Bakan Gül, “Bu topraklar bize şehitlerimizden kalan mukaddes topraklardır. Bu topraklarda asla bir senaryoya, asla bir oldu bittiye izin veremeyiz. O nedenle bulunduğumuz ortamı yeterli görmeyeceğiz. Türkiye’de maalesef bir ana muhalefet yok. Seviyeler ortada. Geldikleri seviye herkesin gözü önündedir. Ama biz kendi eleştirimizi de kendimizi yaparak AK Parti hükümetleri olarak 3 kat daha büyüttük ama yetmez diyoruz, 5 kat daha büyütmek için gece gündüz çalışacağız. Türkiye’deki siyasi istikrarı daha sistematik daha kalıcı hale getireceğiz.” ifadelerine yer verdi.

YORUM YAZ
BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
Okur yorumları, kişilerin kendi görüşleridir. Bu yorumlardan sorumlu değildir.
YORUM YAZ - Adalet Bakanı Gül: Bu topraklarda asla bir senaryoya, asla bir oldu bittiye izin veremeyiz
FOTO GALERİ Tümünü Gör
VİDEO GALERİ Tümünü Gör